Ahmet Kandemir: Bütün hazırlıklarımızı hem lig hem de Avrupa kupası için yaptık – Basketbol Haberleri

Europe Cup’ta ön eleme turu maçlarına ev sahipliği yapmanın avantajını da yaşayacak Manisa BŞB’de Kandemir, “Avrupa elemelerini 3-5 Ekim tarihleri içinde kendi evimizde oynayacağız. Büyük avantaj olacak. Burayı geçerek gruplara kalmak istiyoruz. Manisa şehri basketbolu oldukça seviyor ve bunu Avrupa platformunda da temsil etmek istiyoruz. Tüm hazırlıklarımızı hem lig hem de Avrupa kupası için yaptık. Fakat bu yıl hususi bir durum var, ilk kez Avrupa kupası oynayacak. Bu yüzden şehrin insanı da heyecanlı. Ilk olarak ön eleme oynayacağız. Fazlaca güçlü rakiplerle oynayacağız. Gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz” diye konuştu. 

“BU SEZON TARAFTARIMIZIN SEVECEĞİ BİR BASKETBOL OYNAYACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ”

“Manisa halkı bir tek basketbolu değil sporu oldukça seviyor” diyen Kandemir, “Takımın Süper Lig’de olması onlara başka bir coşku uyandırıyor. Burada ülkenin en mühim spor kulüpleri ile yarışma yapıyorsunuz ve talep oluşuyor. Ekip geçen yıl bilhassa kazanmaya başladıktan sonrasında büyük bir destek aldı. Bu desteğin devamını istiyoruz. Bu sürem onların seveceği bir basketbol oynayacağımızı düşünüyoruz. Bireysel kabiliyetleri oldukça kuvvetli oyuncular aldık. Ne kadar kazanırsanız kazanın yandaş hususi oyuncu istiyor. Bu sürem hususi oyuncu oldukça fazla var, oldukça fazla yandaş çekeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

TAKIM KAPTANI MUSTAFA BAKİ GÖRÜR: BAŞARILI BİR SEZON HEDEFLİYORUZ

Ekip kaptanı Mustafa Kalımlı Görür, “Geçen yıl iyi bir sürem geçirdik. Sezonun ortasından itibaren yükselen bir grafiğimiz oldu, bu grafiğimiz yardımıyla Avrupa kupasında ön eleme oynayacağız. Öncelikli hedefimiz lige iyi başlayıp arkasından ön elemeyi geçmek. Manisa’da günden güne yandaş desteği artıyor, ikimiz de taraftarımıza bu yıl hem ligde hem de Avrupa kupasında güzel bir başarıya ulaşmış geçirmek istiyoruz” dedi.

RUSSEL: ÇOK İYİ TAKIMIZ

Manisa BŞB’nin yabancı oyuncularından Daron Fatts Russell, “Bildiğiniz suretiyle yeni bir takımız, sürem öncesi iyi bir kamp geçirdiğimizi düşünüyorum. Antalya kampı olsun, Denizli kampı olsun, oldukça üst düzey maçlar yaptık. Hem birbirimize alışma hem de ekip içi oyun sergilemek için iyi bir dönem oldu. Avrupa kupasında savaşım edeceğiz. Oldukça zorluk derecesi yüksek kupada ön elemeyi geçmek için hazır olmalıyız, bunun için de çalışıyoruz” diye konuştu. Dorukhan Engindeniz ise, “Fazlaca iyi kurulmuş bir takımız. Avrupa’da başarıya ulaşmış olma hedefimiz var. 1 aylık kısmı yoğun gidişatta geçirdik. En iyi şekilde başarıya ulaşmış olmayı umuyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz