Başkan Hürriyet: İzmit Belediyespor şehrimizin gururu, enerjisi ve geleceğidir – Basketbol Haberleri

Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor Hanım Basketbol Ekibi’nın 2023-2024 sezonu öncesi lansman programı Dernekler Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Özgürlük’in yanı sıra İzmit Belediyespor Başkanı Yaşar Kardaş, ekip başantrenörü Hasan Fırat Okul, İzmit Belediyesi Başkan Vekili Çetin Sarıca, İzmit Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri Haşmet Uçar, Yusuf Dilaver, KYÖD Başkanı Uğur Saral, sporcular, teknik ekip, yönetim kurulu ve sponsorlar katıldı.

Sporcuları tanıtarak kendilerine başarılar dileyen İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Yaşar Kardaş, “Geçen seneyi geride bıraktık. Bu yıl Süper Lig’de kalıcı olmayı hedefliyoruz. Geçen yıl bir üst lige çıkamazsınız dediler fakat başardık. İlk maçımızı 14 Eylül’de Orman Genel Müdürlüğü’yle Ankara’da oynayacağız. Yeni sürem hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“Bu sürem bizim için daha anlamlı olacak”

Tüm kulübün teknik heyetine ve geçmiş dönem oyuncularına teşekkür eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Özgürlük, “Kentimizin gururu ve kentimizi Süper Lig derecesinde temsil eden tek ekip. Yeni sezona, yeni enerjiyle oldukça daha güzel beklentilerle başlayacağız. Bununla beraber A Ulusal Hanım Voleybol Takımımız’ın dünyada gösterdiği başarı bilhassa bunu cumhuriyetimizin 100. senesinde yaşatması, sevincimizi daha da anlamlı kıldı. İzmit Belediyespor Hanım Basketbol Ekibi’mız aynı voleybolda olduğu şeklinde bizlere İzmit’te bu güzellikleri yaşatacak. Hem belediyemizin hem de cumhuriyetimizin 100. yılı olması vesilesiyle bu sürem bizim için daha anlamlı olacak” diye konuştu.

“Başarının cinsiyetle değil, azimle geldiğini gösteriyor”

Takımın her bir oyuncusunun genç kızlara esin verdiğini söyleyen Başkan Özgürlük, “Kızlara hayallerini peşinden gitmeleri icap ettiğini ve başarının cinsiyetle değil, azimle geldiğini gösteriyor. İzmit Belediyespor Hanım Basketbol Ekibi yalnız bir spor ekibi değil. Bununla beraber şehrimizin gururu, enerjisi ve geleceğidir. Bu takımın başarısı İzmit’in de başarısıdır. Bu başarı onların yalnızca bir ekip olmadıklarını, hem de birbirlerine olan inancın ve beraber hareket etmenin, asla pes etmemenin güzel bir örneğini de geçtiğimiz sezonda hepimize gösterdiler. Ne yazık ki talihsiz bir süreçle süper ligdeyken bir alta düşmüştük fakat vazgeçmedik” şeklinde konuştu.

“Nice zaferlere hep beraber tanık olmayı temenni ediyorum”

Başarının tüm kapıları açtığını söyleyen Başkan Özgürlük, “Yaşam sizi yere serebilir. O yerden kalkıp kalkmamak sizin tercihinizdir. Biz bir tercihte bulunduk ve dedik ki başarırız. İlçe belediye olmamız sebebiyle imkanımız sınırı olan fakat azmedersek, emin olursak ve doğal ki savaşım edersek başarırız. Ki kızlarımız sahada o mücadelenin en güzel örneği sergiledi. Vazgeçmemeyi gösterdiler. Tüm İzmit halkını o coşkuya ortak ettiler. Yeni sezonda Belediyespor Hanım Basketbol Takımımızın daha büyük başarılara imza atacağına inancımız tam. Takımımıza başarılar arzuluyorum. Nice zaferlere hep beraber tanık olmayı temenni ediyorum. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

Takımın başantrenörü Hasan Fırat Okul da “Kağıt üstünde ne kadar iyi olursak olalım sahada savaşım ve emek eğer olmazsa istediğimiz şeylere ulaşamayız. İlk hedefimiz ligde kalıcı olmak ve playofflara girmek. İlk 8 içinde yer alıp adım adım yukarıya çıkmak istiyoruz. Transferlere baktığımızda kağıt üstünde bütçe olarak bizim üstümüzde olan takımlar var. Normalde ekiminin ikinci haftasında lig başlardı bu yıl erken başladı. Şu an tüm takımlar tamamlanmamış, biz tam takımız. Sadece bizde son yedi günde bir araya geldik. Tüm takımların zamana ihtiyacı var. Sürecin bizim lehimize ilerleyeceğini düşünüyorum. Kuvvetli bir kadro ile ilerlediğime inanıyorum” dedi.

“Yeterince kaliteli ve iyi oyunculardan kurulmuş bir takımız”

Ekip kaptanı Özge Özışık ise “Ekip playoff için kuruldu. Yeterince kaliteli ve iyi oyunculardan kurulmuş bir takımız. Takımım için sıhhatli sürem arzuluyorum. Sürem başından beri çalışmalarımız devam ediyor. Perşembe günü ilk maçımızı oynuyoruz. İnşallah sezonu galibiyetle başlarız” diye konuştu.

İzmit Belediyespor Hanım Basketbol Ekibi’nın 2023-2024 sezonu ekibi ise şöyleki:

“Özge Özışık, Ayşe Cora, Hande Kuzu, Derya Kavak, Ezgi Manlacı, Ferda Yıldız, Başak Altunbey, Dilara Tongar, Sierra Lashe Calhoun, Gergena İvanova, Khaalia Hillsman, Jaime Nicole Nared.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz