Çağdaş Bodrum Spor, endişeli bir bekleyiş içerisinde – Basketbol Haberleri

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde ilk maçında deplasmanda Fenerbahçe Beko ile karşılaşıp, ikinci hafta seyircisinin önünde Anadolu Efes’i konuk edecek Uygar Bodrum Spor, rakibini hangi salonda konuk edeceğinin kesinleşmemesi sebebiyle endişeli bir bekleyiş içinde.

Kurulduğu tarihten itibaren 20 aylık süreçte 2’nci Lig’den Süper Lig’e yükselen Bodrum ekibinin geçen sürem oynadığı Bodrum Spor Salonu’nun akıbeti halen belli değil.

Basketbol benzer biçimde sevilen bir sporu yalnız Türkiye’de değil, Avrupa’da da oynamak ve ülkemizi temsil etmek istediklerini vurgulayan Kulüp Başkanı Dağlarca Çağlar, “Biz 20 ay ilkin bu yola başladık ve kulübümüzü kurduk. 20 ayda geldiğimiz nokta NBA takımlarının bile imreneceği başarı öyküsü diyebilirim. Parkeye her çıktığımızda büyük savaşım içine girdik, derdimiz yalnız skor değil kaliteli bir oyuna ve alın teri ile alınan skora imza atmaktı. Bunu tek başımıza başarmadık. İki sezondur bizlere destek veren koca yürekli Uygar Bodrum Spor taraftarı parkede daima yanımızdaydı.”

“Biz bunu, Bodrum’da bizlere gönül veren, inanan, destekleyen ve sorgusuz sualsiz her maçımızda yanımızda olan Bodrumlu basketbol severler ile başardık. Şimdi taraftarımızın Türkiye’nin devleriyle oynayacağımızı maçlarımızı da gene kendi salonumuzda izlemesini istiyoruz, şu sebeple bunu hak ettiler. Türkiye Basketbol Federasyonu’muzun bizlere anlayış göstermesini bir kez daha rica ediyoruz. Netlik kazanan maç takvimimiz ile belirsiz olan iç saha maçlarını Bodrum’da oynamak istediğimizi, bunu tüm Bodrum halkı adına yenileyerek belirtmek isterim. Öteki Süper Lig takımları da bizi bu mevzuda destekliyor. Talebimize pozitif yönde yanıtı bir an ilkin bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz