Uludağ Kadın Basketbol’dan iş birliği anlaşması – Basketbol Haberleri

Bursa’nın ING Bayanlar Basketbol Ligi ve EuroCup Woman temsilcisi Uludağ Hanım Basketbol ekibi Bilimsel niteliği olan Kolej ile iş birliği yapmış oldu. Bilimsel niteliği olan Kolej Konuşma Salonu’nda düzenlenen lansmana Uludağ Basketbol Başkanı Berk Aladağ, Başantrenör İzzat İsmail, Kaptan Eda Şahin, Amerikalı transferler Kiana Williams, Trinity Baptiste ve ekip menajeri Mehmet Aklan, Bilimsel niteliği olan Kolej’den ise Kurucu üye Erdal Kaya, Halkla İlişkiler Koordinatörü Neslihan Hatun Başkan ve Yabancı Diller Koordinatörü Ali Perinçek katıldı. Bilimsel niteliği olan Koleje teşekkür ederek konuşmasına başlamış olan Başkan Berk Aladağ, “Bilimsel niteliği olan Koleji ile lansmanımıza hoş geldiniz. Bilimsel niteliği olan Koleji olarak altyapı takımlarımıza ve spor okullarımıza kendi tesisleri kullanma noktasında destek olacaklar, kendilerine oldukca teşekkür ediyorum. Hem a ekip hem altyapı oyuncularımıza parasız yabancı dil eğitimi verecekler. Bu serüvenin daha da katlanarak daha da güzel bir noktaya geleceğine inanıyorum” dedi.

“Uludağ Basket’in yanında olmaktan mutluyuz”

Bilhassa Uludağ Basketbol’un yanında olmaktan mutlu olduklarını ileten Bilimsel niteliği olan Kolej kurucularından Erdal Kaya ise, “Bilimsel niteliği olan Koleji olarak, Burada gelişen evlatlarımızın her şeyden ilkin hayata sevgiyle bakmasını, vicdanlı olmasını sağlamak önceliğimiz. Evlatların kendilerine olan özgüvenini yüklemek ve spor anlamında desteklemek istiyoruz. Hanım basket takımının yanında yer almaktan dolayı onur ve gurur duyuyoruz. Bu şekilde bir iş birliğine girmekten dolayı mutluyuz” açıklamasında bulunmuş oldu.

“Bir tek A ekip için değil altyapı de ilgilendiriyor”

Halkla İlişkiler Koordinatörü Neslihan Hatun Başkan, “Bilimsel niteliği olan Koleji olarak hem akademi hem kariyer hem dil anlamında ihtiyaç duyulan desteği sağlıyoruz. Sporda yetenekli öğrencilerimiz de oluyor. Uludağ Basketbol ile işbirliğine girmek bu anlamda bizleri onurlandırdı, çocuklarımıza de destek sağlayacak” dedi. Yabancı Diller Koordinatörü Ali Perinçek, “Ekip içi iletişimi çoğaltmak adına İngilizce ve ikinci yabancı dil eğitimleri veriyor olacağız tüm oyunculara. Şehrimizin temsil kabiliyetini yükseltmek için bu iş birliği ile onore olduk. Mevcutta yazışma sağlanıyor fakat bunu daha da ileriye taşımak istiyoruz. Bir tek A ekip için değil altyapı de ilgilendiriyor. Uludağ Basketbol’a yeni sezonda başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı..

“Maçlar taraftara açık olacak”

Bu yıl ilk kere yapılacak olan ve geleneksel olarak her yıl düzenlemek istediklerini dile getiren Aladağ, “Bu yıl Uludağ CUP adına turnuva düzenliyoruz. 3 ekip olarak. Sürem öncesi oyuncuların ısınması için 31 ağustosa başlamış olacak, 2 eylülde bitecek. Tofas Spor Salonu’nda oynanacak müsabakalar akşam 19.00’da oynanacak ve taraftara açık olacak” dedi. Bu sürem Bursalı basketbol severleri de salonda görmek istediklerini belirten Berk Aladağ, “Seyirciyi salona çekmek için okullarla anlaşıyoruz, ek olarak dağ ilçelerinden belediyeler ile görüşeceğiz. Bursa’yı bir tüm olarak görüyoruz. Bu sebeple ilçelerin hepsinden otobüslerle genç sporcu adaylarını maçlara getirerek güzel bigün geçirmelerini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

“Her gün yüzde 1 iyi olacağız”

Sual yanıt şeklinde devam eden lansmanda Başantrenör İzzat Ismail, “Ekip şu an doğru yolda, çalışmalarımız sürüyor. İyi bir netice almak doğal ki uzun bir süreç. Çalışmak için 100 günümüz olacak, her gün yüzde 1 iyi olacağız. Bu takımda iyi olan şey birbirinizden farklıyız, her insanın değişik bir gücü var. Bu herhangi bir ekibi kuvvetli hale getirebilir. Pazartesinden itibaren ekip haline gelmeye başladık. Eurocup ile Türkiye ligi aynı değil oyuncu ararken bu aşamada hedeflerimiz netti. Buradaki oyuncularımız Trinity ve Kiana ikisinde de oynayacak. Öteki 3 yabancımız ise rakibe gore rotasyona girecek. Oldukca iyi sonuçlar almanın anahtarı doğru kombinasyonu bulmaktan geçiyor. Bir tek yabancılar değil Türk yabancının birleşimi mühim. Geçen sürem birçok ekip yabancı oyuncularına dayanıyorsun ve başarısız oldular. Kadro bir tek yabancılara dayanmamalı. Genç oyuncularımızın değişik görevleri olabilir bu onları zorlayacak. Rakibimizin durumuna gore değişimleri yapacağız. Geçen sürem oyuncu seçme şansım yoktu dokunuşlarımı istediğim benzer biçimde koyma şansım olmadı bu sürem tamamen değişik. Hangi kolejden geldiklerine bakıyordum bilhassa yabancıların. Edanın Galatasaray’da uzun bir gelişim süreci vardı, bu kombinasyon beni daha oldukca heyecanlandırdı. Bu ekip büyüyor, gelişiyor. Bir iki maç kazandıktan sonrasında 100 yerine 1000 izleyici olacak” dedi.

“İstanbul’a gore Bursa oldukca daha rahat”

Ekip kaptanı Eda Şahin ise Bursa’yı oldukca sevdiğini vurgulayarak, “Normalde İstanbul’da doğma büyümeyim, Türkiye’nin oldukca değişik şehirlerinde bulundum Bursa’ya geldiğimden beri oldukca fazla yabancılık çekmedim, burası İstanbul’a gore oldukca daha sakin ve rahat ve bunu oldukca sevdim, beğendim. İlk başta emek harcama temposuna alışmak zor, fakat vakit geçtikçe daha da, keyif almaya başladık. Sürem için oldukca heyecanlıyım, sürpriz yapabileceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Kiana Williams ise, “ilk geldiğimde gerginim fakat ülkeyi oldukca beğendim, yeni transferimiz Mia da var, dışarıya çıkıp yiyecek bölgeleri keşfediyoruz yolu kaybedip bulmak güzel bir şey sürem için oldukca heyecanlıyım, Seattle’da Sue Bird’ü örnek alıyorum. Herkesi örnek aldım, oynarken izlemekten en oldukca keyif aldığım oyuncu. Oldukca potansiyeli bir ekip olduğumuzu hissettim. Hedefimiz şampiyonluk kazanmak” sözlerini sarf etti.

“Kazanmak için sezonu temenni ediyorum”

Amerikalı bir öteki aktarma Trinity Baptiste de “Geçen sürem Eurocup’ta oynama fırsatım oldu Ormanspo’a karşı oynadım Türkiye’de, yiyecekleri deneyip oldukca mutlu oluyorum, kazanmak için sezonu dört gözle temenni ediyorum. İlk basla yoğurt ile beraber her yemeği denemiştim. Tamika Catchings’i örnek alıyordum, oldukca yönlü bir oyuncuydu tanışma fırsatım oldu. Bana oldukca iyi tavsiyeler verdi” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz