Mehmet Okur, TOFAŞ A Takım teknik ekibine dahil oldu – Basketbol Haberleri

2023-2024 Sezonunda FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi ve Basketbol Süper Ligi’nde yenilenen ekibiyle savaşım verecek olan TOFAŞ’ta yeni sürem hazırlıkları yabancı oyuncuların da katılımıyla tam kadro devam ederken, Orhun Ene yönetimindeki A Ekip teknik ekibine yeni sürem hazırlık süreci için bir takviye yapılmış oldu. Kulübe 1998-2000 yılları aralığında hizmet vermiş ve o dönemde kazanılmış tüm kupalarda mühim rol oynamış; A Ulusal Basketbol Takımımızın da teknik ekibinde vazife icra eden Mehmet Okur, Bursa ekibinin 2023-2024 sezonu hazırlıkları döneminde A Ekip teknik ekibinde yer alacak.

NBA’de Bursa’yı ve Türkiye’yi temsil etti

TOFAŞ’a, Haziran 1998’de OYAK Renault’tan aktarma olan Mehmet Okur, NBA’de senelerce ülkemizi temsil edip şampiyonluk yaşamış ve All-Yıldız’a seçilme başarısı gösteren ilk ve tek Türk basketbolcu olmuştu. Mavi-yeşilli kulüpte 1998-1999 ve 1999-2000 sezonlarında iki lig şampiyonluğu, iki Türkiye Kupası ve 1 Cumhurbaşkanlığı kupası luğu yaşayan Mehmet Okur, 2021 yılından bu yana A Ulusal Basketbol Ekibi teknik ekibinde de yer verilmiştir.

Tolga Öngören: “Mehmet Okur’un aramızda olmasından mutluyuz”

TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören, mevzuyla ilgili olarak “Mehmet Okur’un 2023-2024 sezonu hazırlık döneminde aramızda olmasından fazlaca mutluyuz. Bu zamanda bilhassa uzun oyuncularımız ile yapacağı bireysel gelişim antrenmanlarının hem oyuncularımıza hem de takımımıza mühim katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz