Anadolu Efes’ten Larkin açıklaması: Tek nedeni sakatlıktır – Basketbol Haberleri

Bakırköy’de gerçekleşen medya gününe kulüp çalışanları ve basın mensuplarının yanı sıra davetliler katıldı. Ergin Ataman’ın peşinden başantrenörlük koltuğuna gelecek adı belirledikleri dönemde oldukça zorlandıklarını aktaran Alper Yılmaz, “Zor bir süreç oldu. Erdem’in destek antrenörken gösterdiği performans, NBA’e gitmesi, Türk Telekom’da gösterdiği başarı, oyuncularla olan ilişkisi ve Anadolu Efes’in Türk antrenörle çalışmak istemesi etkili oldu. Erdem ile çalışmak istedik. Birlikte başarabileceğimize inandık. Erdem’in bu iş için doğru bir insan bulunduğunu düşündük. Başantrenörümüz basketbolla yaşayan bir insan. İki sürem için beraberiz. İnşallah oldukça uzun bir süreç olur. Doğru tercih yaptığımıza inancımızı kuvvetlendirdi. İyi sonucu alabilmek için elinden gelenin en iyisini yapacağına inancımız tam. Umuyorum istediğimizi sahaya koyabiliriz ve sakatlıksız güzel bir sürem geçirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Anadolu Efesten Larkin açıklaması: Tek nedeni sakatlıktır

“LARKİN’İN MİLLİ TAKIMDA OLMAMASININ ANA VE TEK NEDENİ SAKATLIKTIR”
A Ulusal Adam Basketbol Ekibi’na sakatlığı sebebiyle katılamayan Shane Larkin ile ilgili basında çıkan iddialara cevap veren Yılmaz, “Ulusal takımın ekibi açıklandığında yabancı oyunculara ve NBA’de forma giyen oyunculara 24’ünde gelmesi söylendi. Larkin ABD’de MR çektirdi. Kemik ödemi olduğu bilgisi geldi. Yöneticilerle konuştuk, gelsin bizim doktorlar baksın dediler. Geldi, 24 Temmuz’da MR çektirdi. Ciddi bir ödem olduğu raporlandı. Tedavisine başlandı. 2 hafta sonrasında denetim olması gerektiği söylendi. 2 hafta sonrasında ödemin azaldığı fakat halen devam etmiş olduğu söylendi. İyileşmesinin 6 hafta benzer biçimde süreceği ve zorlarsa 6 hafta daha artacağı söylendi. 25-26 Temmuz’da ciddi bir ağrısı oldu. ABD’deki doktoru çağırınca oraya gitti. Haftaya gelmesini bekliyoruz. Sıhhat kontrolüne girecek. Sezona başlayıp başlamayacağı belli olacak. Zorlamak istemiyoruz. Tüm ulusal takımlar devşirme oyuncu kullanmaya çalıştı. Sırbistan dünya şampiyonasında Jokic ve Micic’siz gidiyorsa bu oyuncular üstündeki görüşlerimizi sağlıkları üstünden değerlendirmeliyiz. Ulusal ekip mühim. Ulusal ekip formasını giymenin gururunu biliyorum. Larkin ulusal takıma hep gitti fakat şimdi sakatlığı izin vermiyor. Larkin’in ulusal takımda olmamasının ana ve tek sebebi sakatlıktır” diye konuştu.

Anadolu Efesten Larkin açıklaması: Tek nedeni sakatlıktır

“FENERBAHÇE İLE İYİ İLİŞKİLERİMİZ VAR”
THY EuroLeague’de ve Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe Beko ile yaşadıkları rekabete değinen Alper Yılmaz, “Fenerbahçe ile iyi ilişkilerimiz var. THY EuroLeague’de birlikte hareket ederek basketbolu geliştirmeye çalışıyoruz. Fenerbahçe ile birbirimizi iten kulüpleriz. Daha iyiyi hep istiyoruz. Bu sahada sertleşen savaşım olarak görülüyor. Geçen seneki savaşım basketbolseverleri doyuran bir mücadeleydi” şeklinde görüş belirtti.
ERDEM CAN: ERGİN ATAMAN, TÜRK BASKETBOL TARİHİNİN EN BAŞARILI ANTRENÖRÜ
Anadolu Efes’in yeni başantrenörü Erdem Can, Ergin Ataman’ın Türk basketbol tarihinin en başarı göstermiş antrenörü bulunduğunu beyan etti.
Baskı hissetmediğini aktaran 42 yaşındaki çalıştırıcı, “Ergin Ataman, Türk basketbol tarihinin en başarı göstermiş antrenörü. İnsanın en büyük yaratacağı baskı kendisine kurduğu baskıdır. Kulübüm de ilk andan beri bana inanılmaz destek veriyor. Alper Yılmaz ile 2 yol arkadaşı gibiyiz. Kendi üzerimde başarmak istediklerimle ilgili baskı kuruyorum” dedi.

Anadolu Efesten Larkin açıklaması: Tek nedeni sakatlıktır

“DOĞUŞ’UN SAKATLANMA SÜRECİ BİZİ DE ÇOK ÜZDÜ”
Yeni geçirme Doğuş Özdemiroğlu’nun sakatlığına ve takımın genel durumuna dair de açıklamalar meydana getiren Erdem Can, şunları kaydetti:
“Doğuş’un sakatlanma süreci bizi de oldukça üzdü. Şansız bir halde sakatlandı. Mühim bir oyuncumuzu kaybettik. Daha sürem başlangıcında oldukça fena bir sakatlık yaşandı. Türk oyuncuların daha çok süre alacağı bir ekip oluşturmak isterim. Yerli oyuncuları daha çok işin içine sokarak başarı göstermiş olmalıyız Mesuliyet alacak, müdafa meydana getirecek ve rotasyonda lüzumlu cevabı verebilecek bir oyuncu bakıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Türk oyuncu rotasyonuyla ilgili Burak Can Yıldızlı’yı kadromuza kattık. Abilik meydana getirecek, doğru antrenmanı meydana getirecek, Efes ruhunu oyunculara verecek bir abinin takımda olmasını istedik. Doğuş’un sakatlığı 8 ay benzer biçimde görünüyor. En kısa zamanda dönmeye çalışacak.”

NBA’de destek antrenörlük yapmış olduğu döneme de değinen Can, “NBA bana oldukça fazla şey kattı. Quin Snyder oldukça fazla mesuliyet verdi. Hala da oldukça fazla paylaşımımız var. Oyuncu ilişkileri ve atak yönünde tempoyu kullanma mevzusunda kendime bir sayfa açtım. Kendime bir sistem oluşturdum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz