Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı, Avrupa şampiyonluğunu hedefliyor – Basketbol Haberleri

Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye FIBA Europe Cup şampiyonluğunu getirerek büyük gurur yaşatan Bahçeşehir Koleji Basketbol Ekibi, 2023-2024 sezonunun açılışını Karadeniz’de gerçekleştirmiş oldu.

Sürem açılışında konuşan Bahçeşehir Koleji Basketbol Ekibi Başkanı Hüseyin Yücel, “Hayalimizde, hedefimizde bir kez daha FIBA Europe Cup’ı ülkemize getirmek ve ikinci bir rekora imza atmak var, inşallah bunu da başaracağız” dedi.

Türkiye Sigorta Basketbol Ligi’nin başlamasına sayılı günler kala ligin başarıya ulaşmış ekiplerinden Bahçeşehir Koleji Basketbol Ekibi, 2023-2024 yılı sezonunun startını Bahçeşehir Koleji Ordu-Giresun Enver Yücel Kampüsü’nde verdi. Kurulduğu 2017 yılından bu yana altyapıya, spora ve sporcuya verdiği destekle ön plana çıkan ve birçok genç oyuncunun yetişmesini elde eden Bahçeşehir Koleji Basketbol Ekibi’nın yeni sürem hedeflerinin anlatıldığı toplantıya, Bahçeşehir Koleji Basketbol Ekibi Başkanı Hüseyin Yücel, Genel Menajer Alpaslan Aydın, Başantrenör Sinan Atalay, A Ekip ve altyapı sporcuları katıldı.

Bahçeşehir Spor Kulübü’nün hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın en genç spor kulüplerinden biri bulunduğunu ifade eden Bahçeşehir Koleji Basketbol Ekibi Başkanı Hüseyin Yücel, “Geçtiğimiz altı senelik sürece baktığımızda, bu kısa sürede {hiç de} küçümsenmeyecek derecede ciddi başarılara imza attık. Kurulduğumuz ilk yıl Süper Lig’e çıkma başarısını gösterdik. Birçok kulübün birkaç yıl tutunabildiği Süper Lig’de 5 senedir aralıksız savaşım etmeye devam ediyoruz. Bu süreçte iki kez play-offlara kalma başarısını elde ettik ve doğal ki yalnız bizleri değil tüm ülkemizi gururlandıran FIBA Avrupa Kupası’nı 2 yıl ilkin hem kulübümüze hem de ülkemize kazandırdık. Devamlı her yerde dile getirdiğimiz suretiyle biz bir kolej takımıyız, Bahçeşehir Koleji’nin spor kulübüyüz. Bu minvalde kurulduğumuz ilk günden itibaren altyapı çalışmalarına yaptığımız yatırımlar, verdiğimiz desteklerle basketbol topluluğunun en dikkat çeken takımlarından biri olmayı başardık” diye konuştu.

Hüseyin Yücel: “Hayalimiz ve hedefimiz bir kez daha FIBA Europe Cup’ı ülkemize getirmek”

Yeni sezonda hedeflerinin tekrardan FIBA Europe Cup’ta şampiyonluk bulunduğunu belirten Yücel, “Ilk olarak ligimizde savaşım edecek olan tüm takımlara kazasız belasız ve doğal ki sakatlığın yaşanmadığı bir sürem temenni ediyorum. Avrupa kupalarında ülkemizi temsil edecek olan kulüplerimize de ek olarak başarılar dilerim. Tüm yaz süresince başta koçumuz Sinan hoca ve genel menajerimiz Alparslan beyin fazlaca büyük emekleri sonucunda bugün burada bizlerle olan oyuncu arkadaşlarımızla güzel bir kadro oluşturduk ve artık hep birlikte yeni bir yola çıkıyoruz. Bu sürem da bildiğiniz suretiyle FIBA Europe Cup’ta savaşım edeceğiz. Şimdi gönlümüzde, hayalimizde, hedefimizde bir kez daha bu kupayı, FIBA Europe Cup’ı ülkemize getirmek ve ikinci bir rekora imza atmak var, inşallah bunu da başaracağız. Ek olarak Türkiye basketbol süper liginde de kendi kulüp tarihimiz açısından bakıldığında bugüne kadarki en üst sıralarda ligi tamamlayacağımıza inancım tam. Bu yıl kadromuzda fazlaca mühim değişiklere gittik, ciddi anlamda kadromuzu yeniledik. Geçmiş yıllara nazaran fazlaca daha sert, fazlaca daha mücadeleci bir ekip kurduğumuza inanıyorum. Bu vesileyle de aramıza yeni katılan tüm yerli ve yabancı oyuncularımıza hoş geldiniz, hayırlı uğurlu olsun demek isterim” ifadelerini kullandı.

Alpaslan Aydın: “Bu yıl iyi bir ekip kurduğumuzu düşünüyorum”

Kaliteli bir kadro kurduklarını vurgulayan Genel Menajer Alpaslan Aydın, “Bu yıl A Ekip olarak hakkaten iyi bir ekip kurduğumuzu düşünüyorum. İnşallah bunun başarısını da yıl sonu sizlere göstereceğiz. Başkanımız bu kulübü açarken bizlere söylediği ilk şey altyapıydı. 6. yılda altyapımız şu an Türkiye’de en iyisi. Bundan dolayı biz ufaklıklara yalnız basketbol oynamayı öğretmiyoruz. Bunun yanında ufaklıklara toplumsal mesuliyet anlamında bir kişi nasıl olunur onu öğretmeye çalışıyoruz. Ben kısa zamanda NBA’ye bir oyuncu göndereceğimizi düşünüyorum. İnşallah sakatlıksız bir yıl geçirelim. Salonda bizi yalnız bırakmamanız fazlaca mühim. Biz de size güzel bir basketbol izlettireceğiz” dedi.

Sinan Atalay: “Hem ligde hem de Avrupa’da en üst seviyeyi hedefliyoruz”

Ligde ve Avrupa’da hedeflerinin şampiyonluk bulunduğunu aktaran Başantrenör Sinan Atalay, “Bu sürem yeni bir yapılanmaya gittik. Hem ligde hem de Avrupa’da en üst seviyeyi hedefliyoruz. Geçtiğimiz sezonlarda elde ettiğimiz tecrübelerle bu sürem sahada savaşım eden, savaşan ve kazanmak için her şeyi icra eden bir ekip meydana getirmeye çalıştık. Bu sürem hedeflerimizden biri Avrupa Kupası’nı tekrardan kazanmak. Ligde de en üst seviyeyi hedefliyoruz. Bu hedeflere ulaşabilecek güzel bir ekip kurduk. Yeni sezonumuz hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
Bahçeşehir Koleji ile 6. sezonuna başlamış olacak olan ekip kaptanı Hadi Özdemir ise “Bahçeşehir Koleji formasıyla 6. sezonumu yaşayacağım. Avrupa Kupası’nı bu aileyle beraber kaldırdım. O günkü heyecanım her neyse bu sürem da aynısını hissediyorum. O kupayı yeniden ülkemize getirmek istiyoruz, o ulusal heyecanı yeniden yaşamak istiyoruz. Ekip dostlarım ve teknik heyetle beraber herkesi mutlu edeceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların peşinden A ekip basketbolcuları ile altyapı sporcuları birlikte basketbol oynadı. Açılış toplantısı toplu fotoğraf çekimiyle sonlandı.

Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı, Avrupa şampiyonluğunu hedefliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz