Bodrum’un takımı evinde kalmalı çağrısı – Basketbol Haberleri

Basketbol Süper Ligi’nin yeni ekiplerinden Uygar Bodrum Spor, yeni sezonda hem Türkiye’nin en büyüklerini Bodrum’da ağırlamak hem de Avrupa hedeflerine seyircisi önünde yürümek istiyor. Bu kapsamda Bodrum ekibinin taraftarları, iç saha maçlarını ilçede oynayabilmek için toplumsal medya üstünden, “Bodrum’un ekibi evinde kalmalı” çağrısı yapmış oldu. Kulüp, iç saha maçlarını oynadığı 1250 koltuk kapasitesine haiz Bodrum Spor Salonu’nda Süper Lig’in tribün kapasitesi kriterini yerine getirmek için kapasite artırımı için çalışmalara başladı.

Mevzuyla ilgili Basketbol Federasyonu ile görüştüklerini belirten Uygar Bodrum Spor Başkanı Dağlarca Çağlar, “Basketbol Federasyonu’muzun bizlere anlayış göstermesini bekliyoruz. Bu şartlarda iç saha maçlarını Muğla Menteşe’deki salonda oynamak durumda kalacağız. Oysa biz Bodrum takımıyız ve Bodrum’da oynamak istiyoruz. Süper Lig takımları da bizi bu mevzuda destekliyor. Talebimize pozitif yönde cevap bekliyoruz” dedi.

Toplumsal medya üstünden, “Bodrum’un ekibi evinde kalmalı” çağrısı yapılırken, binlerce turuncu-lacivert sevdalısı yandaş iç saha maçlarının Bodrum’da oynanmasını isteyerek paylaşım yapmış oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun gelecek günlerde mevzuyla ilgili açıklaması yapması planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz