Furkan Korkmaz: Bizim yapacaklarımız önemli! – Basketbol Haberleri

A Ulusal Adam Basketbol Ekibi, İstanbul’un ev sahipliğinde düzenlenecek FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası C Grubu ilk maçında yarın İzlanda ile karşı karşıya gelecek. Yarışma öncesi ay-yıldızlılar son antrenmanını Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirmiş oldu. Antrenmanın peşinden NBA takımlarından Philadelphia 76ers forması giyen ulusal basketbolcu Furkan Korkmaz, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu.
Gruptaki tüm maçların zor geçeceğine değinen Furkan, “Artık bu seviyede hiçbir rakibe, hiçbir takıma fazlaca kolay bir rakip, yarın fazlaca kolay bir maç olur diyemiyoruz. Basketbol o aşama ileri seviyede. Öyleki bir ekibe sahibiz ki rakibin ne yapacağından fazlaca bizim ne yapacağımız mühim. Yarın da iyi bir başlangıç yaparsak bunu göstermiş olacağız. Ben fazlaca ümitliyim, bence fazlaca güzel bir turnuva geçireceğiz. Bilhassa turnuvanın İstanbul’da olması evimizde olması bizim için büyük bir avantaj. Bizim için anahtar rakiplerin ne yapacağından fazlaca bizim nasıl oynayacağımız” diye konuştu.

“Yarın itibarıyla turnuvaya hazır olduğumuzu göstereceğiz”

Turnuva öncesinde İtalya’da fazlaca verimli bir kamp yaptıklarını aktaran 26 yaşındaki basketbolcu, “İtalya’da fazlaca ciddi bir kamp süreci geçirdik. Devamlı kamp dönüşü oynadığınız maçlar fazlaca zor olur. Bence ona karşın iyi bir basketbol oynadık. Savunmada bazen aksadık. Bu seviyede artık bazı hataları tolere etmek daha zor oluyor. Bilhassa bu biçim süratli oynayan takımlara karşı fakat onun birazcık da kondisyon kampından çıkmanın verdiği tesir bulunduğunu düşünüyorum. Yarın itibarıyla turnuvaya hazır olduğumuzu göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

TBF BAŞKANI’NDAN İDDİALI AÇIKLAMALAR

“Kenan ve Şehmus’un fazlaca iyi işler başaracağına inanırım”

Oyun kurucu pozisyonunda Kenan Sipahi ve Şehmus Hazer’in turnuvada etkili bir performans sergileyeceğine inandığını vurgulayan Furkan Korkmaz, “Ben bilhassa Kenan ve Şehmuz’un fazlaca iyi işler başaracağına inanırım. Aslına bakarsanız kamp sürecini de fazlaca iyi geçiren iki isim onlar. Ara sıra ben de oyun kurucu pozisyonunda oynayacağım. Bunu aslına bakarsanız geçen senelerde de fazlaca gördük. Bu şekilde bir endişem yok. Söylediğim benzer biçimde bir isim üstünden değil ekip halinde bunu tolere etmemiz gerekecek. Uzun süreden beri konuşulan bir oyun kurucu sıkıntısı var fakat ben bunu bir sorun olarak görmüyorum. El birliğiyle hareket edersek bunun da üstesinden geleceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Furkan Korkmaz: Bizim yapacaklarımız önemli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz