Fenerbahçe’den Scottie Wilbekin açıklaması! Ergin Ataman’a cevap – Basketbol Haberleri

Fenerbahçe Beko, oyuncusu Scottie Wilbekin ile ilgili ‘Bizi yarı yolda bıraktı’ açıklaması meydana getiren A Ulusal Basketbol Ekibi Başantrenörü Ergin Ataman’ın sözleri cevap verdi.

‘BİZİ YARI YOLDA BIRAKTI’

Fenerbahçe Beko’nun yapmış olduğu izahat şöyleki;

Bir süredir sporcumuz Scottie Wilbekin hakkında oluşturulan gündemi dikkatle takip etmemize ve lüzumlu adımları sürecin başından bu yana sükûnetle atmamıza karşın Ulusal Takımımızın oynayacağı eleştiri maçlara oldukça sınırı olan bir süre kala gündemi meşgul etmemek adına izahat yapmamayı tercih etmiştik.

Lakin aynı duyarlılık ve özenin tüm paydaşlar tarafınca gösterilmemesi ve yakın dönemde basına yansıyan açıklamalardan dolayı bu bilgilendirmeyi yapma zorunluluğu dünyaya gelmiştir.

Fenerbahçeden Scottie Wilbekin açıklaması Ergin Atamana cevap

Oyuncumuz Scottie Wilbekin, 2022-23 sezonu süresince ne yazık ki aynı dizinden iki kez uzun soluklu sakatlık yaşamış ve her insanın bilmiş olduğu suretiyle bu sakatlıkların etkisiyle Turkish Airlines Euroleague Playoff serisi de dâhil olmak suretiyle, ortalama üç ay süresince parkelerden uzak kalmıştır.

Wilbekin yüzde yüz randımana ulaşamamış olmasına karşın kişisel fedakârlığı ile Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Playoff serilerinde sahada savaşım etmiş, sürem biter bitmez ise hem Fenerbahçe Beko sıhhat ve güç ekiplerimizin yönlendirmeleri hem de ABD’da bulunan kendi ustalaşmış destek ekipleri tarafınca hazırlanan programı takip etmiştir.

ŞAMPİYONLAR LİGİ UMUDU

Sporcumuz bu kapsamda tüm yaz periyodunu, sakatlık yaşamış olduğu dizini hususi program dâhilinde güçlendirmek, sakatlık önleyici idmanlar yapmak ve yeni sezona minimum risk ile girmek adına hazırlıklar üstüne programlamıştır.

Özetle sporcumuz yaz periyodunu basketbol idmanları yerine tamamen kendi fizyolojik durumunu yeni sezona yüzde yüz hazır hale getirmeye adamıştır.

Fenerbahçeden Scottie Wilbekin açıklaması Ergin Atamana cevap

Bu aşamada, iddia edilmiş olduğu benzer biçimde kendisine ulaşılamaması, aramalara yanıt vermemesi ya da hazzı nedenlerle bu kıymetli formayı reddetmesi benzer biçimde bir durum kesinlikle söz mevzusu değildir.

Oyuncumuz Scottie Wilbekin, Ulusal Ekip yönetimsel ekiplerimiz tarafınca kendisine ulaşıldığı ilk günden itibaren yukarıda bahsedilen süreci kendilerine detaylıca anlatmış ve hem sürem içi sakatlık süreçlerini hem de yaz döneminde uyguladığı tüm hususi program detaylarını Ulusal Ekip yetkililerimize raporlarıyla sunmuştur.

Kısacası sporcumuz iddia edilmiş olduğu benzer biçimde Ulusal Takıma gelmeyi reddetmemiş, bir tek kariyerinde ilk kez yaşamış olduğu bu ciddi diz sakatlıkları ve sonrasındaki süreç sebebiyle rekabetçi düzeyde maç oynayacak durumdan hemen hemen uzak bulunduğunu belirtmiş ve bu yaz oynanacak eleme maçlarından affını istemiştir. Bu süreçteki tüm detaylar, şubemizce de Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerine tertipli ve detaylı olarak aktarılmıştır.

Gene hatırlatmak isteriz ki; Wilbekin, bu statüyü kazanılmış olduğu dönemden itibaren Ulusal Takımımıza çağrı almış olduğu her dönemde büyük bir özveriyle bu kıymetli formaya hizmet etmiştir. Bunun son olarak ve somut örneği de Kasım ayındaki Ulusal Ekip penceresinde yaşanmıştır.

Fenerbahçeden Scottie Wilbekin açıklaması Ergin Atamana cevap

Scottie, Fenerbahçe Beko formasıyla 10 Kasım 2022 tarihinde Kızılyıldız ile evimizde yapmış olduğumuz Turkish Airlines EuroLeague karşılaşmasının arkasından 24 saatten daha azca bir süre içinde, 11 Kasım 2022 tarihinde Belçika ile İstanbul’da oynadığımız eleştiri karşılaşmada ve sonrasında 14 Kasım 2022 tarihinde Sırbistan deplasmanında Ulusal Takımımızın formasını giymiştir.

Kulübümüz, Ulusal Takımımızın içinde bulunmuş olduğu sürece zarar vermeme adına, bu süreçle ilgili son ana dek sessiz kalmaya çaba etmiştir.

Bu vesileyle hem takımımızın son durumunu hem de yaz boyu yaşananları değerlendireceğimiz geniş kapsamlı bir açıklamanın Ulusal Ekip maçlarımız tamamlandıktan sonrasında şube yetkililerimizce yapılacağını belirtmek isteriz.

Bu açıklamayı Ulusal Takımımızın oynayacağı eleştiri maçlar öncesinde yapmak durumunda kalmaktan dolayı duyduğumuz üzüntüyü vurguluyor; Ulusal Takımımıza sonsuz başarılar diliyoruz.

Fenerbahçeden Scottie Wilbekin açıklaması Ergin Atamana cevap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz