Mersin BŞB Erkek Basketbol Takımı’nda hedef Süper Lig! – Basketbol Haberleri

Türkiye Erkekler Basketbol Birinci Ligi’nde savaşım edecek Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Adam Basketbol Ekibi, yeni sürem öncesinde ilk antrenmanını başantrenör Semih Soğuksu yönetiminde gerçekleştirmiş oldu. Edip Buran Spor Salonu’nda meydana getirilen antrenmanda oyuncuların oldukça istekli oldukları gözlemlenirken, başantrenör Semih Soğuksu yeni sezonda basketbolseverlerin de desteğiyle şampiyonluk sevincini yaşamak istediklerini söylemiş oldu.

Türkiye Erkekler Basketbol Birinci Ligi ekiplerinden Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Adam Basketbol Ekibi, yeni sürem emek harcamaları için start verdi. 

Başantrenör Semih Soğuksu ve oyunculardan Hüseyin Akın Kandemir, takımın genel durumu, hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. İyi bir ekip oluşturduklarını belirten Başantrenör Soğuksu, “Biz geçen sürem da iyi bir kadroyduk. Zelzele sonrası sakatlıklar ve aksaklıklar sebebiyle sezonu lige çıkamadan tamamladık. Bu sürem daha kuvvetli, yeni transferlerle daha iddialı bir halde sezona giriş yaptık. Geçtiğimiz senenin ekibinden bir tek Alp Karahan kaldı. Birçok oyuncumuz değişti. Yiğitcan Turna, Hazer Avcı, Akın Özdemir benzer biçimde daha ilkin gittikleri takımlarda lige çıkma başarısı göstermiş tecrübeli oyuncuları kadromuza ekledik” dedi.

“BU LİGİN İDDİALI KADROLARINDAN BİRİSİYİZ”

Deniz Çelen, Alp Karahan ve Utku Yücedağ benzer biçimde oyuncuların yanı sıra genç ve potansiyelinin ligin üstünde bulunduğunu düşündükleri Bilgehan Diril, Burak Gözeneli ve Berat Berke Tunç benzer biçimde genç adları de takıma kazandırdıklarını ifade eden Soğuksu “Bence iyi bir kadro oldu. Bu ligin iddialı kadrolarından birisiyiz. Geçen sürem yarım kalan hikayeyi bu sürem tamamlamak istiyoruz” diye konuştu.

“ŞEHRİMİZİN TAKIMINI SÜPER LİG’E TAŞIMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Mersinli basketbolseverlerin desteğinin fazlaca mühim olduğuna da dikkat çeken Soğuksu, “Onlar bizim geçen sürem da devamlı yanımızdaydı. Bu sezonda bilhassa onların o görkemli desteğiyle şehrimizin takımını Süper Lig’e taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Onların desteği burada eğer olmazsa olmaz. Bizim için itici bir güç. Onları yeni sezonda da yanımızda istiyoruz” ifadelerini kullandı.

HÜSEYİN AKIN KANDEMİR: SÜPER LİG’E ÇIKMAK İÇİN KURULAN BİR TAKIMIZ

Yeni transferlerle beraber daha kuvvetli bir ekip olduklarını söyleyen oyuncu Hüseyin Akın Kandemir ise, “Hem genç hem de tecrübeli bir takımız. Semih hocamızla birlikte enerjik bir ekip olacağımızı düşünüyorum. Süper Lig’e çıkmak için kurulan bir takımız. Heyecanlıyız, güzel ve sıcak bir şehirdeyiz. Yandaş esasen burayı ağzına kadar dolduruyor. Ben geçen yıl o şekilde gördüm. Tüm sürem süresince taraftarımızı bekliyoruz. Ümit ederim sonu şampiyonluk olur. Play-off’lara kalmadan şampiyon olabilirsek daha iyi olur. Eğer olmazsa da play-off’lardan şampiyon olmak istiyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz