Sinan Güler: Hedefimiz, ülkemizin her köşesinden çocuklara ulaşmak – Basketbol Haberleri

Ulusal takımın eski basketbolcularından Sinan Güler, babası Necati Güler ve ağabeyi Muratcan Güler’in kurucularından olduğu Güler Legacy’nin Türkiye’de 59 il, dünyada da 16 ülkede 1089 sporcuya ulaşmış olduğu kampların 11.’si, 3-8 Temmuz tarihleri içinde İstanbul Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşti.

91 sporcunun katılmış olduğu kampta; Sinan Güler’in yanı sıra Necati Güler ve Muratcan Güler de kamp süresince evlatların eğitimlerini yerinde takip ederken, kampın ilk gününde sporcuların; performans testleri ile tüm fizyolojik özellikleri ölçülerek bireysel antrenman programları hazırlandı. Kobe Bryant ve Kevin Durant şeklinde dünya basketbolunun efsaneleriyle birebir emek harcamalar meydana getiren ‘CT’ lakaplı Christopher Thomas da yer almış olduğu kampta sporcular, final gününde meydana getirilen All-Yıldız mücadelesiyle kampı noktaladı.

Sinan Güler: Hedefimiz, ülkemizin her köşesinden çocuklara ulaşmak

Sinan Güler: “Hedefimiz her çocuğun bilgili spor eğitimi almasını sağlamak”
Kamp hakkında konuşan Güler Legacy kurucularından ulusal takımın eski basketbolcusu Sinan Güler, “Çıktığımız bu güzel yolda; spor hayatlarına dokunduğumuz her bir genci, basketbolla tanıştırdığımız için fazlaca mutluyuz. Güler Legacy, kuruluşundan bu yana hayatlarında sporu belirli bir noktaya koymak isteyen gençlere ustalaşmış ve bilimsel eğitim vermeyi amaçlıyor. Her geçen yıl birazcık daha yüksek katılım sayılarına eriştiğimiz yaz kamplarımızın 11.’sini de 91 sporcunun iştirakı ile tamamladık. Öte taraftan paydaşlarımızın destekleriyle Türkiye genelinde kamp çalışmalarımız da devam ediyor. 5-6-7 Eylül tarihinde Adana Tufanbeyli’nde gençlerle bulaşacağız. Hedefimiz, ülkemizin her köşesinden ufaklıklara ulaşmak ve spor eğitimini bilgili bir halde almalarını sağlamak” dedi.

Kamp hakkında değerlendirmelerde bulunan Necati Güler ise, “11.’sini tamamladığımız kampımızda, sporcularımızın almış olduğu eğitimleri yerinde takip ettik. Bu spora gönül veren ve basketbolu hayatlarına dahil etmek isteyen gençlere ulaşmak ve desteklemek bizim için fazlaca kıymetli” şeklinde konuştu.

Projenin her geçen gün daha çok gence ulaştığını belirten Muratcan Güler ise “Dönerek arkamıza baktığımızda elde edilmiş başarıları görünce fazlaca mutlu oluyoruz. Basketbola gönül veren gençlere bir nebze olsa dokunmak bizim için fazlaca kıymetli. Onları ustalaşmış bir eğitimden geçirerek geleceğin sporcuları olmaları adına ve sporu vasıta olarak görerek hayallerinin ulaşılabilir bulunduğunu göstermeye devam edeceğiz” diyerek hislerini beyan etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz