Manisa BBSK-Bahçeşehir Koleji işbirliği devam ediyor – Basketbol Haberleri

Bahçeşehir Koleji İzmir Şimal Kampüsü Kurucusu Yücel Yücel ve Manisa BŞB Altyapıdan Görevli Yönetim Kurulu Üyesi Engin Altun tarafınca iki kurum arasındaki işbirliğini uzatan protokol imzalandı. Bahçeşehir Koleji İzmir Şimal Kampüsü Kurucusu Yücel Yücel, imza töreninde yapmış olduğu konuşmada, “Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nü ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı kutlama ederim. Hakkaten altyapılara, spora bu kadar hizmet veren bir Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de azca gördüm” dedi. 

Yücel, A Ekip düzeyinde FIBA Europe Cup’ta savaşım edecek olan Manisa BBSK ve Bahçeşehir Kolejiyle ilgili olarak da,  “Ümit ederim finalde Manisa ve Bahçeşehir oynar” açıklamasını yapmış oldu. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Basketbol Gençler Ligi’nde geçtiğimiz sezonun arkasından 2023-2024 Bahçeşehir Koleji İzmir Şubesi olan işbirliğini uzatıldı. Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde meydana getirilen imza töreninde Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Bora Çaylan, Bahçeşehir Koleji İzmir Şimal Kampüsü Kurucusu Yücel Yücel, Altyapıdan Görevli Yönetim Kurulu Üyesi Engin Altun, Manisa BBSK Genel Menajeri Nihat Mala, Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü İzmir Şube Sorumluları ve teknik ekibi de yer aldı. Yenilenen işbirliğiyle spor ve eğitimin bir arada sürdürülmesi noktasında mühim bir antak kalma devam etti. 

“İŞBİRLİĞİNİ DAHA YUKARILARA ÇIKARACAĞIZ”

Manisa BBSK Altyapıdan Görevli Yönetim Kurulu Üyesi Engin Altun, “Gençlerimiz için fazlaca mühim bir protokol. Geçen seneye gore daha başarı göstermiş bir sürem geçirmemizi temenni ediyorum. Her iki kulübe de başarılar temenni ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün spora ve sporcuya yapmış olduğu yatırım hem Manisa’mız hem de ülkemiz için fazlaca mühim. Geçtiğimiz sürem böylesi bir organizasyon bizim için bir ilkti. Bu yıl hedefimiz bu ortaklık ile daha da yukarılara çıkmak olacak” dedi.

“ÇOK MEMNUN KALDIK” 

Bahçeşehir Koleji İzmir Şimal Kampüsü Kurucusu Yücel Yücel, “İzmir Bahçeşehir Koleji ve Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübüyle işbirliğimizin ikinci yılı. Geçen yıl olduğu benzer biçimde altyapıdan daha çok çocuğun basketbola kazandırılması ve altyapıların güçlendirilmesiyle ilgili okul ve Büyükşehir Belediyesi, İzmir ve Manisa’daki evlatlarımızın üst liglerde oynayabilmesini sağlamak için kurulmuş bir organizasyon. Geçen yıl fazlaca memnun kaldık. Hedefimiz bu yıl daha çok maç kazanarak, yukarılara çıkmak” ifadelerini kullandı. 

“FİNALİ İKİ TAKIM OYNAR”

Yücel açıklamalarının devamında, “Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nü ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı kutlama ederim. Hakkaten altyapılara, spora bu kadar hizmet veren bir Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de azca gördüm açıkçası. Bunu içtenlikle söylüyorum. Olanaklar, tesisler hepsi oldukça güzel. Gençlerin de fazlaca hoşuna giden bir organizasyon oldu. O anlamda güçlerimizi birleştirip, bu şekilde bir yatırım yapmak bizim adımıza da Manisa adına da güzel olur. Ümit ederim daha değişik organizasyonlarda da birleşiriz” diye konuştu.

Yücel, A Ekip düzeyinde FIBA Europe Cup’ta savaşım edecek olan Manisa BBSK ve Bahçeşehir Koleji ile ilgili soruya da şu şekilde yanıt verdi: “Güzel bir rekabet olur. Bildiğiniz gibi o kupayı 2 yıl ilkin kazanmıştık. Ümit ederim finalde Bahçeşehir ve Manisa oynar.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz