Manisa BBSK Başkanı Bora Çaylan’dan Europe Cup müjdesi – Basketbol Haberleri

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Bora Çaylan, 2023-2024 sezonu öncesi basketbol ekibi ve FIBA Europe Cup serüveni hakkında değerlendirmelerde bulunarak taraftarların heyecanla beklediği kombine kartları ile ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. Başkan Çağlayan, “Kulüp tarihimizin ilk Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi sezonunda birçok değişik duyguyu ve birçok değişik tecrübeyi beraber yaşadığımız oldukça sıkıntılı ve öğretici bir sezonu olabilecek en iyi şekilde noktalamayı başardık. Sezonun tamamlanmasının arkasından da Genel Menajerimiz Nihat Mala ve Başantrenörümüz Ahmet Kandemir ile beraber kadro çalışmalarımıza zaman kaybetmeden başladık ve ligimizde ekibini tamamlayan ilk takımlardan biri olduk. Kadro iskeletimizi koruyarak bütçemiz doğrultusunda gerek yerli lüzumlu yabancı oyuncu anlamında son aşama kaliteli, hem tecrübeli hem de genç potansiyelli yüksek adları bir araya getirdiğimiz bir kadro oluşturmayı başardık. İnanıyorum ki bu yıl daha başarıya ulaşmış olarak taraftarlarımızı mutlu edeceğiz. Sürem süresince savaşım ettiğimiz tüm kulvarlarda gidebildiğimiz son noktaya kadar gidip çıkabildiğimiz kadar oldukça maça çıkmak istiyoruz. Hedeflerimizin ardında koşarken en büyük isteğimiz ise dolu bir Muradiye Spor Salonu görmek” dedi.

“FIBA Europe Cup’a çağrı edildik ve turnuvaya ön eleme turundan dahil olacağız”

FIBA Europe Cup’a çağrı edildiklerini açıklayan Başkan Çağlayan, “Kulübümüzün basketbol şubesi kurulurken ilk hedefimiz Basketbol Süper Ligi’nde savaşım etmek ikinci hedefimiz ise Manisa’yı basketbolda Avrupa kupalarına taşımaktı. Bir yıl içinde oldukça şükür ki iki hedefimizi de gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Basketbol Süper Ligi’nde 11. Olarak tamamladığımız sezonun arkasından FIBA Europe Cup’a çağrı edildik ve turnuvaya ön eleme turundan dahil olacağız. Turnuvaya katılım sürecindeki desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e bir kez daha teşekkür etmek isterim. Kura çekimi 8 Ağustos’ta gerçekleşecek ve ön eleme turu grup formatında oynanacak” diye konuştu.
Önümüzdeki sezonda dolu bir salon görmeyi hedeflediklerini söyleyen Çağlayan, “Taraftarlarımızın gerek toplumsal medyada gerekse şehirde bizleri gördüklerinde kombine kartlarımızı sormaları bizleri emin olun oldukça mutlu ediyor. Bu vesile ile kombine kartlarımızı 1 Ağustos’ta passo.com.tr ve Muradiye Spor Salonu’ndaki Passo gişesinden satışa sunacağımızı da kıymetli taraftarlarımıza duyurmak isterim. Kombine kart alan taraftarlarımız bu sürem Basketbol Süper Ligi ve FIBA Europe Cup olmak suretiyle maçlarını yerinden seyretme şansına haiz olacaklar. İzleyecekleri maç sayısı takımımız savaşım etmiş olduğu kulvarlarda üst turlara yükseldikçe artacağını belirtmek isterim. Dolayısıyla kombine kart sahibi olmak bu yıl geçtiğimiz yıldan oldukça daha avantajlı hale gelecek. Bu sürem tüm maçlar için bilet fiyatlarımızı da sürem öncesinden taraftarlarımızla paylaşacağız. Kombine kartlarımız ve bilet fiyatlarımız ile ilgili tüm bilgileri gelecek hafta resmi web internet sitemizden duyurmuş olacağız. Taraftarlarımız da böylece kombine kart sahibi olmanın avantajlarını görmüş olacaklar. Söyledim şeklinde bu sürem en büyük dileğimiz Muradiye Spor Salonu’nu her maç dolu bir halde görmek. Bu atmosferi sağladığımız takdirde hep birlikte oldukça büyük hikayeler yazabiliriz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz