Shane Larkin’den Ergin Ataman’a olay sözler! – Basketbol Haberleri

Anadolu Efes’in yıldızı Shane Larkin, URBONUS Podcast’e yapmış olduğu açıklamada eski koçu Ergin Ataman ve yeni koç Erdem Can’ı kıyasladı. İki isim içinde kıyaslamalarda da bulunmuş oldu.

Ataman’ın eski usul bir koç bulunduğunu söyleyen Larkin, yeni koçunun ise ortaklığa daha açık bulunduğunu açıkladı:

“Ergin Ataman ‘Yapacağımız şey bu ve bunu bu şekilde yapacağız’ şeklinde yaklaşan eski usul bir koç. Bence Erdem Can’ın farkı ise neyi uygulamak istediği mevzusunda kendi fikirlerine ve ilkelerine haiz olsa da biz oyuncularla konuşmaya ve daha çok ortaklık kurmaya açık olması.”

Shane Larkinden Ergin Atamana olay sözler

Ek olarak Shane Larkin, Erdem Can’ın felsefesinin oyuncularla yazışma kurmaya daha eğilimli bulunduğunu da dile getirdi:

“Daima bir ortaklık kurmaktan bahseder; ‘Sizinle aynı takımdayım. En tepede oturup size ne yapmak zorunda olduğunuzu söylemiyorum.’ Bizimle birlikte soyunma odasında yer aldığını ve bizim ekip arkadaşımız bulunduğunu söylüyor. Bu şekilde hissetmenizi ve her insanın onunla yazışma kurabileceğini bilmenizi istiyor. Ataman ile onun arasındaki en büyük fark bu. Bence koç Ataman, neleri sevilmiş olduğu, neleri yapmaktan hoşlanılmış olduğu ve neye inanılmış olduğu mevzusunda daha sabitti. Erdem Can’ın değişik fikirlere ve denemelere daha açık bulunduğunu düşünüyorum.”

Shane Larkinden Ergin Atamana olay sözler

Ergin Ataman ile uzun seneler çalışmış olan 30 yaşındaki oyuncu, bu deneyime dair ise şunları söylemiş oldu:

“Koç, ne yapmış olduğu hakkında size pek bir izahat yapmıyor. Doğru olduğuna inanılmış olduğu şeyi yapmayı tercih ediyor. Söylediğim benzer biçimde, Ataman gelip de size neyi niçin yaptığını açıklayan tarzda bir koç değil. Kimi zaman bunu gelişigüzel olarak tek seferlik yapabilir. O; Nasıl hissettiğiniz, ne düşündüğünüz yada vücudunuzun durumunun nasıl olduğu mevzusunda günbegün konuşabileceğiniz tarzda bir koç değil. Onunla en fazla 45 saniye ya da 1 dakikalık bir konuşma yapabilirsiniz. Seçimi bu ve başarıya bu şekilde ulaştı.”

Shane Larkinden Ergin Atamana olay sözler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz