Samsunspor basketbolda kalıcı olmak istiyor – Basketbol Haberleri

Kısa süre ilkin kurultay meydana getiren Samsunspor Kulübü Derneği, Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’na istinaden Samsunspor Kulübü olarak çalışmalarına devam ediyor. Göreve yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri de Nuri Asan Tesisleri’nde basın açıklaması yaparak, basketbol ve öteki branşlar ile alakalı gelecek sürem hedeflerini kamuoyu ile paylaştı.

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile beraber Türkiye’de hem basketbol hem futbol branşında Süper Lig düzeyinde ekibi bulunan 4 kulüpten biri olduklarına dikkat çeken Samsunspor Kulübü Başkanvekili Arzu Uslu, “Futbol ve basketbol takımımız bu yıl Süper Lig’de savaşım edecek. Kulüp olarak basketbolun yanı sıra masa tenisi, boks ve judoda ustalaşmış olarak savaşım ediyoruz. Kulüp olarak bu yıl her zamankinden daha çok maddi ve içsel desteğe ihtiyacımız var. Basketbol takımımızın Süper Lig’de kalıcı olması için bütçemiz çerçevesinde bir ekip kuracağız. Ana sponsorluk, forma sponsorluğu ve reklam şeklinde mevzularda basketbol ve Samsun sevdalılarının desteklerini ihtiyacımız var. Bu yıl basketbol takımına 5 yabancı sporcu transferi yapacağız. Kuvvetli ve karakterli bir ekip oluşturmak istiyoruz. Akademimizde de 20 branşta sporcu yetiştirmek için çalışmalara başladık. Yarından itibaren voleybol branşında sporcu yetiştireceğiz” dedi.

Basın toplantısına ek olarak yönetim kurulu üyeleri Ali Asal, Abdullah Engiz, Yaşar Çelik, Murat Alanyurt, Zafer Erdoğan, Serkan Kaya, Fazlıhan Carus ve Zahit Çetin’in yanı sıra Samsunspor Basketbol Kulübü’nün Genel Menajeri Emre Ekim de katılarak, kendi alanları hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu.

TRANSFER İDDİALARI

Samsunspor basketbolda kalıcı olmak istiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz