Avrupa’da bu sürem üst üste 4’üncü kez katılacağı FIBA Şampiyonlar Ligi’nde (BCL) İsviçre’de çekilen kurada E Grubu’nda Alman ekibi Ewe Baskets Oldenburg ve Belçika temsilcisi Filou Oostende’nin yanı sıra elemelerden gelecek bir ekiple eşleşecek Pınar Karşıyaka, grubu zirvede tamamlamaya çalışacak.
2021’de final oynadığı BCL’de 2 sezondur Play-In aşamasında elenen yeşil-kırmızılı ekip, 3 Ekim’de başlamış olacak düzgüsel sezonda rakipleriyle çift devreli lig usulüne bakılırsa karşılaşacak.
Karşıyaka grubunu önder tamamlarsa adını direkt son 16 ekip arasına yazdıracak. Kaf-Kaf, grupta iki yada üçüncü sırayı alırsa ise son 16’ya kalabilmek için gene öteki gruplardan eşleşeceği rakibiyle Play-In oynayacak.