Euroleague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde ‘Altın Ödül’ Fenerbahçe Beko’nun – Basketbol Haberleri

Temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, Altın Ödül’e layık görülürken Anadolu Efes de Gümüş Ödül’ün sahibi oldu. 7DAYS EuroCup ekiplerinden Paris Basketball ise Bronz Ödül’ü kazanmıştır.

EuroLeague’den meydana getirilen açıklamaya bakılırsa Fenerbahçe‘nin altın madalyayı kazanmasında taraftarların maç günü deneyimini geliştirmek, Türkiye’nin ilk basketbol müzesini açmak ve yeni masko “Yellow” mühim rol oynadı.

Geçtiğimiz sezonun kazananı Efes‘in ikinci olmasında ise 6 Şubat depreminden etkilenen köpeklerin ve barınak hayvanlarının sahiplendirilmesi için farkındalık yaratmak, onlara yuva bulmak etkili oldu.

Fenerbahçe Beko’dan ödüle dair meydana getirilen izahat şu şekilde:

“Fenerbahçe Beko organizasyonu, EuroLeague ve Eurocup katılımcısı takımlar içinde meydana getirilen değerlendirmeler sonucunda Euroleague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Daha ilkin meydana getirilen açıklamayla sekiz finalist ekip içinde yerini almış olan Fenerbahçe Beko, bu takımlar içinde meydana getirilen değerlendirmenin arkasından büyük bir başarıya imza atarak Altın Ödül’e layık görüldü.

Fenerbahçe Beko 2022-23 sezonunda odağını, iş geliştirme alanında yapmış olduğu yeniliklere çevirmişti.

İletişim stratejisinin merkezinde yer edinen “Sarı Miras” sloganı doğrultusunda kulübümüz, basketbol operasyonunda da bu mirası geliştirip taraftarlarımızla daha geniş bir yelpazede buluşturmaya çalıştı.

Bu doğrultuda organizasyon olarak belirlediğimiz üç ana hedef, kontakt stratejimizle paralel olarak tüm iş kolu aksiyonlarımıza yön verdi. Fenerbahçe Beko organizasyonu geride kalan sezonda; maç günü ve salon deneyimini geliştirmeye, bununla paralel olarak bilet, kombine ve ürün gelirlerini arttırmaya ve ilerleyen dönemlerde gelir kaynağına çevrilebilir yeni varlıklar yaratmaya odaklandı. Organizasyonumuz bu doğrultuda Türkiye’nin ilk basketbol müzesi projesini hayata geçirirken, kısa sürede taraftarlarımızın beğenisini kazanan maskotumuz Yellow’u da basketbol kamuoyuna tanıttı. Şubemiz bununla beraber Bahçeşehir Koleji ile ortak meydana getirilen projeyle Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda “Kids Club” alanını kullanıma aldı. 2022-23 sezonunda Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Kulübümüze yeni gelir kalemleri kazandıran birçok yenilik ve etkinlik yapılırken, EuroLeague karşılaşmaları öncesinde de maç önü şovlarına kıymet katan tam 12 değişik gosteri taraftarımızla buluştu.

Euroleague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde Gümüş Ödül Anadolu Efes‘in, Bronz Ödül ise Paris Basketball’un oldu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz