U19 Erkek Basketbol Milli Takımı yurda döndü – Basketbol Haberleri

Macaristan’ın Debrecen kentindeki turnuvanın üçüncülük maçında ABD’yi 84-70’lik skorla yenerek üçüncü olan U19 Adam Basketbol Ulusal Ekibi, bronz madalya kazanmıştır. Ulusal ekip kafilesi Türk Hava Yolları’na (THY) ilişik uçakla saat 12.30’da İstanbul Havalimanı’na geldi. Ay-Yıldızlı sporcular burada basketbol federasyonu yetkilileri tarafınca çiçeklerle karşılandı.

ÖMER ONAN: ALTIN JENERASYON GELİYOR

Kafile ile beraber Macaristan’dan İstanbul’a gelen Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkan vekili Ömer Onan, “Bu çocuklar uzun süreden beri beraber iyi işler çıkarıyor. Geçen yıl bu jenerasyon U18 olarak Avrupa finali oynadı ve ikinci oldu. Aynı jenerasyon U19 olarak bu sefer de dünya üçüncüsü oldu. Bir altın jenerasyon geliyor diyebiliriz. İnşallah 3-4 yıl içinde de A Mili Takıma adapte olurlar. Hepsiyle oldukca gurur duyuyoruz. Başta Fikret hoca olmak suretiyle tüm oyuncuları kutlama ediyorum. Alt yapılarımızda devşirme oyuncumuz yok. Alt yapıda biz devşirme oyuncusuna taraftarı değiliz” dedi.

FİKRET DOĞAN: ONLARI TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN

U19 Basketbol Ulusal Ekip Antrenörü Fikret Doğan, “Oldukca gururluyuz doğal ki, oldukca mühim işler yapıyor çocuklarımız. Geçen yıl İzmir’de bu çocuklar Avrupa ikincisi olmuştu. ABD dünya basketbolunda ekol bir ülke. O ülkeyi yenmek bizim sporcularımıza nasip oldu. Ben oldukca mutluyum ve gururluyum. Onları takip etmeye devam edin” diye konuştu.

BERKE BÜYÜKTUNCEL: BÖYLE BİR BAŞARIYA İHTİYACIMIZ VARDI

U19 Basketbol ekip kaptanı Berke Büyüktuncel yapmış olduğu açıklamada şunları söylemiş oldu: “Bizim için ve Türk halkı için büyük bir maç oldu. Türkiye’nin bu şekilde bir başarıya ihtiyacı bulunduğunu düşünüyorum. Dünya üçüncüsü olduk ve bunun bizim için inanılmaz bir gururu var. Daha iyi bir aşama bekliyorduk fakat bu başarı bizim için iyi bulunduğunu düşünüyorum. ABD maçına oldukca iyi hazırlanmıştık. Zira Türkiye’ye bir madalya ile dönmek istiyorduk. Fakat İspanya maçı bizim için sıkıntılı oldu. Coşku ve yorgunlukla beraber fena bir maç geçirdik fakat ABD maçıyla bunu telafi ettiğimizi düşünüyorum.”

BAKASETAS İDDİALARI…

U19 Erkek Basketbol Milli Takımı yurda döndü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz