Pınar Karşıyaka’da prim krizi – Basketbol Haberleri

Eski Başkan ve Mustafa Kemal Atatürk Organize Endüstri Bölgesi Başkanı Cenk Karace ile Eski Basketbol Şube Başkanı İlker Ergüllü öncülüğünde toplanan 1.3 milyon TL’lik final ödülü, yönetim onayına takıldı. Camiadan 30’un üstünde eski yöneticinin katkılarıyla toplanarak, yeşil-kırmızılı ekip ve ekip çalışanlarının hesaplarına hisse edilerek yatırılması planlanan final ödülü için Başkan Turgay Büyükkarcı, yönetim kurulu onayı almaları icap ettiğini bildirdi. 

Ekip dağılıp araya bayram tatili girmeden primi dağıtmak isteyen eski yöneticiler, yönetim kurulunun toplanıp ödül için onay vermesini beklemeye başladı. Yönetimin bayram tatili sonrası toplanması planlanıyor. Son aylarda kurultay tartışmalarının bitmediği İzmir’in köklü kulübünde kendilerini, “Karşıyaka Sevdalıları” olarak adlandıran eski yöneticiler, Pınar Karşıyaka’nın Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’ndeki final serisinde şampiyon olması durumunda topladıkları minimum 4 milyon TL’lik primi oyunculara vereceklerini açıklamıştı.

Grup, Anadolu Efes karşısındaki final serisinde şampiyonluk kupasının kazanılmamasına karşın İzmirlilere yaşatılan onur ve gurur için basketbolculara 1.3 milyon TL prim ödeme sonucu almıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz