Merkezefendi Belediyesi, çıkış noktası oldu – Basketbol Haberleri

2021-2022 sezonunda ilk kez Süper Lig’de savaşım eden Denizli Basket’te forma giyen Emircan Koşut ve Nate Sestina, geçen sürem Türk Telekom ile düzgüsel sezonu önder bitirip EuroCup’ta final oynadı. Aynı sürem takıma katılan Rihards Lomazs ise İspanya’da Zaragoza ile dikkat çeken performanslar ortaya koydu. Thomas Akyazılı, geçen sürem Pınar Karşıyaka’da ligde finale çıktı. Devonte Upson İsrail’de Hapoel Haifa’da sezonu tamamlarken, Adam Smith Bilbao Basket, Eugene German ise Qingdao Eagles forması ile rekorları alt üst etti.

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket’in geçen sürem başlangıcında renklerine bağlığı Max Heidegger’de gösterdiği etkisi altına alan performansların arkasından EuroLeague ekiplerinden Baskonia’nın yolunu tuttu. Bu isimlere son olarak da bu sürem ekibi sırtlayan adlardan olan Nikos Rogkavopoulos eklendi. Rogkavopoulos’un EuroLeague ekiplerinden Baskonia, Alba Berlin ya da Asvel ile anlaşması planlanıyor. Takıma gene sürem başlangıcında katılan Arca Tülüoğlu da kariyer yılını geride bıraktı. Daha ilkin Fenerbahçe ve Galatasaray formaları giyen Ayberk Olmaz da Arca benzer biçimde ligin dikkat çeken isimlerinden biri oldu. İki genç yıldız birçok Süper Lig takımının geçirme listesine girdi.

ÇIKIŞ NOKTASI OLDU

Bir tek 2 yılda birçok işi başardıklarını ve saygınlık kazandıklarını ifade eden Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket Başkanı Veli Deveciler, “Denizli, Türk basketbolu için en mühim noktalardan biri olmaya başladı. Biz yola çıkarken bunu hedefliyorduk. Geride bıraktığımız iki yılda taraftarımızla beraber şölen havasında maçlara çıktık. Oyuncular da buradan oldukça etkilendi. Genç ve kariyerlerinde patlama yapamayan isimlerle yola çıktık ve meyvelerini aldık. Oyuncular bizlere burada kıymet katarken, bizlerde onlara burada bir talih verdik ve karşılıklı olarak sevgi bağları kurduk. Gelen hepimiz burada oldukça mutlu oldu ve şu an birçok çalıştığımız oyuncu vatanımızda ve Avrupa’da iyi noktalara geldiler. Misyonumuzda Türk basketboluna en iyi şekilde hizmet vermek var. Umuyorum ki daha uzun seneler Denizli’nin adını en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz