Bakan Bak, Basketbol Gelişim Merkezi’ni inceledi – Basketbol Haberleri

Türkiye Basketbol Federasyonundan (TBF) meydana getirilen açıklamada, Bakan Bak’ın federasyon başkanı Hidayet Türkoğlu ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ile Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine inşa edilen ve “Avrupa’nın basketbol üssü” olarak vasıflandırılan merkezde araştırmalarda bulunmuş olduğu kaydedildi.

Bakan Osman Aşkın Bak, Basketbol Gelişim Merkezi’nin sportif altyapı açısından fazlaca mühim bir tesis olacağını belirterek, “Tesis içine, geleceğin ‘Dev Adam’larının yetişeceği 3 tane altyapı salonu kuruyoruz, bu salonda yılda 8 bin maç oynanacak. Sporcu kardeşlerimizin tüm gereksinimlerini gözeterek dizayn edileceği otel ve kamp merkezi ile adeta bir okul görevi görecek” dedi.

Bakan Bak, Basketbol Gelişim Merkezi’ni inceledi

“GENÇLERİMİZİN SPORDAN KOPMAMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Türkiye Yüzyılı’nın gençlerin yüzyılı olacağını her fırsatta dile getirdiklerini ifade eden Bakan Bak, “Basketbol Gelişim Merkezi, toplu ulaşım hatlarına, İstanbul’un zamanı dokusuna ve surlarla uyumlu mimarisi ile 15 bin metre kare toplam yeşil alana haiz olacak. Şehrin kalbinde konumlandırılan tesiste basketbol müzesi, basketbol kütüphanesi, alışveriş, konser ve yeme-içme alanları da bulunacak. Böylelikle gençlerimiz sosyalleşirken spordan da kopmamasını, sporun hayatlarının bir parçası olarak kalmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Toplamda 68 bin 800 metrekare alana kurulacak olan Basketbol Gelişim Merkezi, maçlar, turnuvalar, ulusal ve internasyonal organizasyonlarla 24 saat yaşayan bir alan olma özelliğine haiz olacak.

Bakan Bak, Basketbol Gelişim Merkezi’ni inceledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz