Obradovic çıkan olaylara sinirlendi! Çocuk orta parmağını gösterdi ve annesi de güldü – Basketbol Haberleri

Avrupa basketbolunda rekabet oldukça yoğun yaşanıyor ve Kızılyıldız ile Partizan içinde oynanan maçlar inanılmaz bir rekabete sahne olurken ara sıra da sinirlerin görüldüğü ortaya çıktı. Bilhassa taraftarlar ile oyuncular içinde yaşanmış olan gerilimler seriye damgasını vurdu.

KRİTİK GÖRÜŞME

YAŞANAN OLAYLARA DEĞİNDİ

Kızılyıldız’ın ABA Ligi Finalleri 4. müsabakasını kazanmasının peşinden Partizan koçu Zeljko Obradovic, kulübü ile Belgrad’daki öncesiz rakipleri Kızılyıldız arasındaki mevcut durum hakkında konuştu ve NBA ile direkt bir karşılaştırma yapmış oldu.

Obradovic çıkan olaylara sinirlendi Çocuk orta parmağını gösterdi ve annesi de güldü

‘BUNU DUYUP DUYMADIĞINIZI SORACAĞIM’

Obradovic basın toplantısında gazetecilere “Kendi salonumuzda bana tezahürat duyup duymadığımı sormuştunuz, şimdi ben de size bu gece bunu duyup duymadığınızı soracağım” dedi.

TRANSFER HAREKATI

Türkiye Fenerbahçe Beko’dan yakından tanıdığımız bir isim olan tecrübeli başantrenör sözlerine şu şekilde devam etti:

“On beş gün ilkin hepimizin fanatik olduğu Nikola Jokic’in NBA Finallerini izledim fakat o maçtan derhal sonrasında 1988’de Kızılyıldız ve Partizan’ın oynadığı bir maça rastladım. Ben de o maçın oyuncularından biriydim. Tribünler doluydu ve taraftarların yarısı Partizan’ı, yarısı da Kızılyıldız’ı destekliyordu. Tezahüratlar Belgrad’ın şampiyonluğu kazanması üzerineydi. Bu duruma nasıl geldik? 2023’te yaşadığımız bu durum nedir? Bunu açıklayabilecek uzmanlarımız var mı?”

Obradovic çıkan olaylara sinirlendi Çocuk orta parmağını gösterdi ve annesi de güldü

‘BU NEFRET TOHUMLARINI KİM EKİYOR?’

“Tansiyonun daha da yüksek olduğu geçen yılla kıyaslandığında, şu ana kadar her şey nispeten sakin görünüyor. Sadece Obradovic taraftarların zihniyetinden bahsetti: “Bugün maça giderken, ailecek bir çocuk gördük. Biz yanlarından geçerken otobüse tükürdü, orta parmağını gösterdi ve anası güldü. Bu nefret tohumlarını kim ekiyor? Tüm soruların atası bu”

TARAFTARINA MESAJ GÖNDERDİ

“Onlara yalvarıyorum, adil ve sportmen ruhla tezahürat yapmalarını isterim. Hem Partizan hem de Kızılyıldız oyuncuları bunu hak ediyor. Maçtan sonrasında konuşacağımızı umuyorum. Ümit ederim kim daha iyi basketbol oynarsa, hiçbir dış faktörün tesiri altında kalmadan, o kazanır. Kızılyıldız’ın kendini güvende hissetmesi için taraftarlardan adil bir halde tezahürat yapmalarını rica ediyorum. Bu oyuncular sürem bittiğinde burada kalıp kalmayacaklarını düşünmek zorunda kalacaklar. Bizimle! Bu halimizle! Bu kilit bir sual ve hepinizin kendine sorması ihtiyaç duyulan bir sual. Videoyu izlediğimde ben de kendime aynı suali soruyorum. Biz Kızılyıldız oyuncularıyla arkadaşız. Dostum olan Kızılyıldız taraftarları maçtan sonrasında beni arayıp yaşananlardan dolayı özür dilediler. Bir ihtimal benim de bazı şeyler için özür dilemem gerekiyor. Bunun için Tanrı’ya yakarma ediyorum, Partizan taraftarlarına uslu durmaları için yalvarıyorum. Yalnız basketbol konuşacağımız bir finali hak ettiğimizi düşünüyorum. Burada haiz olduğumuz basketbol kalitesinin bilincinde mısınız? Biz bu şekilde davranırsak bu oyuncular gelecek sürem burada kalmak isteyecekler mi?”

12 MİLYON EURO

Obradovic çıkan olaylara sinirlendi Çocuk orta parmağını gösterdi ve annesi de güldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz