Merve Sezer, sporla yeniden hayata tutundu – Basketbol Haberleri

Doğuştan Spina Bifida (ayrık ve açık omurga) hastalığı sebebiyle tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren Merve Sezer, 18 yaşlarında öğretmeninin tavsiyesiyle basketbola başladı. Kısa sürede ulusal takımda forma giymeye süregelen Merve Sezer’in Gaziantep’te oturmuş olduğu ev 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde hasar görmüş oldu.

DEPREMİN İZLERİNİ SİLMEYE ÇALIŞIYOR

Sezer, depremin arkasından Aksaray’a gelip yerleşti. Hayata tekrardan tutunmak için yeniden basketbola süregelen Sezer, şunları söylemiş oldu:

”Spora lise üçüncü sınıfta gövde eğitimi öğretmenimin, bana Gaziantep’te engelsiz basket ekibi olduğu söylemesi ve onun tavsiyesi üstüne başladım. Spora birazcık geç başladım. Spor bana özgüven aşıladı ve şu anda antrenörlük imtihanlarına hazırlanıyorum. Spor yardımıyla tüm fena alışkanlıkları pozitife çeviriyorsun. Benim tavsiyem hem okuyun, hem de spor yapın. Aksaray tam bir engelsiz spor kenti. Tüm engelli yurttaşlarımızın spora başlamasını tavsiye ediyorum. Spor bence her şeydir.”   

A Ulusal Hanım Tekerlekli Iskemle Basketbol Ekibi Destek Antrenörü Cengiz Çatal ise, “Merve bundan önceki kampımıza sporcu olarak katılmıştı. Zelzele bölgesinden geldi. Şu an da Aksaray’a yerleşti ve bireysel olarak spor yapıyor. Bunun yanında basketbola da devam ediyor. İyi antrenmanlarla yeniden ulusal takımdaki yerini alacağına inanıyorum” dedi.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz