Bahçeşehir Koleji Sinan Atalay’la sözleşme yeniledi – Basketbol Haberleri

Başkanlığını bununla birlikte Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanlığını da meydana getiren Hüseyin Yücel’in üstlendiği Bahçeşehir Koleji Basketbol Ekibi, 2023-2024 sezonu için başantrenör Sinan Atalay ile 1 senelik sözleşme imzaladı. Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Yücel, Başantrenör Sinan Atalay ve kulüp yönetim kurulunun da katılımıyla meydana getirilen imza töreninde takımın bu sezonki hedefleri de ortaya konuldu. 

HEDEF FIBA EUROPE CUP’TA YİNE ŞAMPİYON OLMAK 

İmza töreninde kulüp olarak daima yerli çalıştırıcılara ehemmiyet verdiklerini dile getiren 
Başkan Hüseyin Yücel, “Sinan hocamız iki senedir ailemizin içinde kulübümüzü ve takımımızın dinamiklerini oldukça iyi biliyor. Geçen sürem takımın başına ulaştıktan sonra yakaladığı başarı ivmesiyle kabiliyetlerini ve başarısını her insana göstermiş oldu. Bu yıl Bahçeşehir Koleji olarak şampiyonluk kupasını ülkemize getirdiğimiz FIBA Europe Cup’ta tekrardan savaşım etmeye koçumuzla beraber karar verdik. İnanıyorum ki kupa bir kez daha ülkemize gelecek. Basketbol Süper Liginde de hedefimiz yarı finale kalmaktır” diye konuştu.

ATALAY: İVMEYİ YUKARIYA TAŞIYACAĞIZ

2023-2024 sezonunda da takımın başantrenörlük görevini üstüne alan Sinan Atalay ise “Ilk olarak başkanımıza ve Bahçeşehir ailesine bana güvendikleri ve inandıkları için teşekkür ederim. Geçen sürem yakaladığımız ivmeyi daha yukarıya taşımayı hedefliyoruz. Bu sürem da kupasını gururla kaldırdığımız FIBA Europe Cup’ta savaşım edecek olmaktan dolayı heyecanlıyım. Fazlaca çalışacak, hedefimiz olan başta FIBA Europe Cup’ı yeniden ülkemize getirmek için savaşım edeceğiz” dedi.

AVRUPA’DA ŞAMPİYON OLMUŞTU

Bahçeşehir Koleji’nde basketbolda geçen sürem başantrenör Erhan Ernak ile yolların ayrılmasının arkasından iki sezondur destek antrenörlük görevini sürdüren Sinan Atalay, takımın başına geçerek sezonu tamamlamıştı. Alıştırmacı değişikliği sonrası sezonu iyi bir ivmeyle bitiren Bahçeşehir Koleji, Basketbol Süper Ligi’nde sezonu 13 galibiyetle dokuzuncu sırada bitirmiş, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde de sezona son 16 gruplarında veda etmişti. Bahçeşehir Koleji, geçen yıl FIBA Europe Cup’ta İtalyan ekibi Reggıo Emilia’yı finalde yenerek şampiyon olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz