Şanlıurfa’da Köylerde basketbol için BİDEV adım projesi – Basketbol Haberleri

Şanlıurfa Zeliha Ramazan Alpan Ortaokulu’na BİDEV Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı Projesi kapsamında basketbol sahası açılışı yapılmış oldu. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte çocuklar, basketbol oynamanın mutluluğunu yaşadı.

Eyyübiye Mahallesi’nde bulunan Zeliha Ramazan Alpan Ortaokulu’na BİDEV Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı tarafınca hayatta geçirilen “Köylerde basketbol için BİDEV Adım Atıyoruz’ projesi kapsamında basketbol sahası açılışı gerçekleşti.

Açılışa BİDEV Yönetim Kurulu üyeleri Arif Aytekin, Gökyüzü Kasapoğlu, BİDEV Genel Sekreteri Coşkun Teziç, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Meydana getirilen açılış konuşmasının arkasından öğrenciler, basketbol sahasında anterman yaptılar. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte okul öğrencileri basketbol oynamanın mutluluğunu yaşadı. Basketbol sahasıyla ilgili ‘Köylerde Basketbol İçin BİDEV Adım’ projesinden görevli Arif Aytekin, “Depremde etkilenen bölgelere odaklanarak, o bölgede yaşayan çocuk ve gençlerin sporla tanışmalarını ve bu yolla sporun çocuklar üstündeki gücü yardımıyla daha iyi bireyler yetiştirmeye, toplumsal gelişime katkı sağlamak istiyoruz.Bu aşamada 10 pilot ilbelirledik. Bu okullarda tesis ve araç-gereç mevzusunda destek sağladık” ifadelerini kullandı. 

ŞANLIURFA, (DHA) 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz