FIBA Kıtalararası Kupa 2023’ün kura çekimi yarın – Basketbol Haberleri

Kura çekimine FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda senelerdir ülkelerini temsil eden internasyonal yıldızlar Vlade Divac (Sırbistan), Yi Jianlian (Çin) ve Ian Mahinmi de (Fransa) katılacak.

FIBA Kıtalararası Kupa’da savaşım edecek takımlar içinde Basketbol Şampiyonlar Ligi şampiyonu Telekom Baskets Bonn, Basketbol Şampiyonlar Ligi ABD şampiyonu Sesi Franca, Basketbol Afrika Ligi şampiyonu Al Ahly ve NBA Gelişim Ligi’nden bir ekip yer alacak. İlk kere 6 takımla gerçekleşecek organizasyonda Çin Basketbol Birliği’ni temsilen Zhejiang Golden Bulls beşinci, FIBA Batı Asya Süper Ligi galibi Bahreyn’den Al Manama 6’ncı kulüp olacak.

FIBA’nın Youtube kanalında canlı olarak yayımlanacak olan kura çekiminde takımlar iki gruba ayrılacak. Grup aşamasında her ekip, 21-23 Eylül tarihleri içinde, iki maç oynayacak. Grup Aşamasının sonunda kendi gruplarında birinci olan takımlar 24 Eylül’de finalde karşılaşacak.

FIBA ve Sport Singapore, bu senenin başlarında duyurulan ve etkinliği ilk kez Asya’yı da kapsayacak şekilde genişleten üç senelik bir ortaklık üstünde anlaşmaya varmıştı. Singapur Spor Merkezi’ndeki Singapur Kapalı Stadyumu, FIBA Kıtalararası Kupası’na Asya’da ev sahipliği meydana getirecek ilk salon olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz