Pınar Karşıyaka alkışlarla sezonu tamamladı – Basketbol Haberleri

Tarihinde 3’üncü kez şampiyonluk kupasını kaldırmak için savaşım eden yeşil-beyazlılar İstanbul’da 2, İzmir’de 1 kez Anadolu Efes’e yenik olup seriyi 3-0 geride tamamladı. Başantrenör Ufuk Sarıca, final oynamanın da kendileri için oldukça güzel bir öykü bulunduğunu dile getirdi. 

Sarıca, “Sezona başladığımız yer ile noktaladığımız yer mükemmel. Final oynamak, ligde yer edinen bir oldukça ekibi geride bırakmak, bu muhteşem. Biz bu ekibi şampiyonluk için kurmamıştık. Bunu yapabilmek için altını birazcık daha doldurmak gerekiyordu. Bu yolda büyüyen, kendi imkanları dahilinde oyuncuların gelişimiyle buraya kadar gelip final oynayan bir ekip haline geldik. Oldukca iyi savaşım ettik. Anadolu Efes oldukça mühim bir rakipti, bunu kabul etmeliyiz” dedi.
Anadolu Efes’te Larkin faktörünün de bulunduğunu belirten tecrübeli çalıştırıcı, “Onları kutlama ediyorum. Çetin bir savaşım oldu. Doğrusunu söylemek gerekirse sonunu beceremedik. Son anlardaki kararlarımız doğru değildi. Bir ihtimal son maçımızı kazansaydık seri değişebilirdi. Bilhassa serinin ilk iki maçında İstanbul’da bazen fena bir basketbol oynadık. Sadece son maçta evimizde iyiydik” yorumunu yapmış oldu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz