Köylerde basketbol için ‘BİDEV’ adım! – Basketbol Haberleri

BİDEV Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi ve Polimeks Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca’nın katkılarıyla BİDEV tarafınca meydana getirilen basketbol sahası açılışına BİDEV Yönetim Kurulu Üyeleri Arif Aytekin ve Gökyüzü Kasapoğlu, BİDEV Genel Sekreteri Coşkun Teziç, BİDEV Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi ve eski ulusal basketbolcu Sinan Güler BİDEV Mütevelli Heyeti Üyeleri Serhat Toptancı ile Murat Toz, BİDEV Gönüllüsü ve Proje Bölge Sorumlusu Mahmut Şimşek katıldı.

İl protokolünden Ulusal Eğitim İl Müdürü Fevzi Kurt ile Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren’in katılımlarıyla gerçekleşen açılışta Şanlıurfa Eyyübiye Zeliha Ramazan Alpan Ortaokulu öğrencileri, Sinan Güler’le birlikte yeni sahalarında antrenman yaptılar. Öğrencilerin yeni sahalarında antrenman standardını çoğaltmak için gereksinim duydukları tüm sportif malzemeler de, Sportive Spor Malzemeleri A.Ş. tarafınca karşılanmıştır.

Köylerde basketbol için BİDEV adım

‘Köylerde Basketbol İçin BİDEV Adım’ Projesinden görevli BİDEV Yönetim Kurulu Üyesi Arif Aytekin; kendilerini fazlaca heyecanlandıran bir projeye başladıklarını belirterek, ‘Köylerde Basketbol İçin BİDEV Adım’ toplumsal mesuliyet programımız ile depremden etkilenen bölgelere odaklanarak, o bölgelerde yaşayan çocuk ve gençlerin sporla tanışmalarını ve bu yolla; sporun çocuklar üstündeki gücü yardımıyla daha iyi bireyler yetiştirmeye, toplumsal gelişime katkı sağlamak istiyoruz. Bu amaçla çıktığımız yolculukta; tesis mevzusunda yetersiz kalınan bölgelere tesis kurulumu, araç-gereç eksiği olan noktalara araç-gereç desteği, eğitmen mevzusunda zayıf kalan bölgelere eğitmen desteği şeklinde bir takım fonksiyonel yarar içeren aksiyonlar planlıyoruz. İlk aşamada 10 pilot il belirledik. Bu okullarda da tesis ve araç-gereç mevzusunda adımlar atıp, çocuklarımıza eğitim desteği ve yaşam becerilerine katkı mevzusunda da destek vererek onların gelişiminde pozitif tesir yaratacağız’ dedi.

SÜRPRİZ GELİŞME

Köylerde basketbol için BİDEV adım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz