NBA’den Ja Morant’e 25 maç ceza! – Basketbol Haberleri

NBA yönetimi, Memphis Grizzlies’in yıldızı Ja Morant’e toplumsal medya canlı yayınında elinde silahla görülmesi sebebiyle 25 maç ceza verdi.

SEZON DEVAM EDERKEN 8 MAÇ CEZA ALMIŞTI

23 yaşındaki Ja Morant, geride kalan sürem devam ederken, Mart ayında toplumsal medyadaki bir yayına elinde silahla çıkmış ve sürecin devamında 8 maç ceza almıştı.

İlgili Haberler

USLANMADI! YİNE SİLAHLA GÖRÜLDÜ VE 25 MAÇ CEZA ALDI

8 maçlık cezasını çektikten sonrasında parkeye dönen 23 yaşındaki basketybolcu, bu kez Mayıs ayında bir Instagram canlı yayınında elinde silahla görülmüş ve ekibi tarafınca müddetsiz olarak basketbol çalışmalarından kesilmişti. Öte taraftan NBA de Morant ile ilgili ceza soruşturması başlatmıştı.

NBA yönetimi, Morant ile ilgili kararını bugün deklare etti ve yıldız basketbolcuya 25 maçlık ceza verdi.

Morant, yeni sezonun ilk 25 maçında forma giyemeyecek. Devamında ise ruhsal olarak sıhhatli olduğuna dair kontrollerden geçtikten sonrasında oynamasına izin verilebilecek.

NBAden Ja Morante 25 maç ceza

MORANT’TEN ÖZÜR AÇIKLAMASI

25 maç ceza alan Ja Morant, bir özür açıklaması yapmış oldu:

İnsanların ne kadar incindiğinin farkına varmak için vaktim oldu. NBA’den, Grizzlies’ten ve şehirden özür arzuluyorum. Beni idol olarak gören çocuklardan da özür arzuluyorum, daha iyi olacağım. Önümdeki yazı, mental sağlığımı düzeltmek için harcayacağım. Ümit ederim kendimi daha iyi biri olarak kanıtlama şansına haiz olurum.

VUKUATLARI SAYMAKLA BİTMEZ

Ja Morant, genç yaşına karşın Tabanca ve sertlik eğilimli çeşitli olayların içinde bulunmuştu. İddiaya gore bir maç öncesi Indiana Pacers kafilesine tabanca lazeri yönelten Morant, 17 yaşındaki bir evladı ilkin dövüp, ondan sonra çocuğa tabanca çekmişti.

Memphis’te bir mağaza çalışanını tehlike arzettiği ortaya çıkan genç yıldız, ondan sonra toplam 3 kez Instagram canlı yayınına elinde silahla çıkmıştı.

ATTIĞI TWEEET ORTALIĞI KARIŞTIRMIŞTI!

Ja Morant, 25 Mayıs’ta toplumsal medya paylaşımlarıyla ortalığı ayağa kaldırmıştı. Toplumsal medya hesabından sırasıyla anası ve çocuğunun fotoğraflarını paylaşan ve ‘Sizi seviyorum’ yazan Morant, son olarak kendi fotoğrafını paylaşıp ‘Allah’a emanet ol’ yazmıştı.

Bu paylaşımlar yayıldıktan sonrasında Morant’in intihar edebileceği mevzusunda kuşku oluşmuş ve polis evine gitmişti.

Morant’i evine kabul eden polis, 23 yaşindaki basketbolcunun söz mevzusu paylaşımları yapma sebebinin toplumsal medyadan uzaklaşma sonucu bulunduğunu açıklamıştı.

Hurriyet

NBAden Ja Morante 25 maç ceza

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz