Ergin Ataman: İnşallah bir kupa daha alıp hep beraber veda edeceğiz – Basketbol Haberleri

Anadolu Efes, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Final serisi 2’nci maçında Pınar Karşıyaka’yı sahasında 85-68 yenik ederek seride durumu 2-0’a getirdi. Karşılaşmanın peşinden Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulunmuş oldu. Sıkıntılı seriyi İzmir’de bitirmek istediklerini aktaran Ataman, “Sonuçta bu bir final serisi ve Karşıyaka oldukça dirençli bir ekip. Maça bugün gene oldukça iyi başladık. İlk periyotta Clyburn’ün sakatlığı oldu. Ciddi bir sakatlık olabileceğini düşünüyoruz. MR çektirmeye gitti. Bu sakatlık birazcık oyun düzenimizi bozdu birazcık da kargaşa haline geldi maç. Teknik bir maçtan ziyade savaşım maçına dönüştü fakat oyuncularım oldukça iyi bir savaşım ortaya koydu. Başta Larkin olmak suretiyle hepimiz savunmada olsun saldırı da olsun oldukça iyi katkı verdi. Genç oyuncumuz Furkan Haltalı’dan oldukça ciddi katkı aldık. Seriyi 2-0’a taşımayı başardık. Bu hiçbir anlam ifade etmiyor şu sebeple şampiyon olmak için 3 maç kazanmak gerekiyor. Seri İzmir’e taşındı. Oradan yengi çıkartıp orada seriyi bitirmeye çalışacağız” diye konuştu.

“SAVUNMADA EN ÖNEMLİ HUSUS, İSTEK VE MÜCADELEDİR”
Final serisinde oynanan iki maçta oldukça iyi müdafa yaptıklarını vurgulayan tecrübeli başantrenör, “Antrenörler açısından müdafa denilince teknik ve taktik ikinci planda kalır. En mühim husus, talep ve mücadeledir. Şampiyon olmayı istiyoruz. Oyuncularım bunu istiyor. Ben isterim. Onun için de müthiş bir savaşım ortaya koyuyoruz” şeklinde konuştu.

Ergin Ataman: İnşallah bir kupa daha alıp hep beraber veda edeceğiz

“HAKEMLER KONUSUNDA BEN BİR DEĞERLENDİRME YAPMAYACAĞIM”
Fenerbahçe Beko ile oynadıkları yarı final serisinde yargıcı kararlarının oldukça tartışılması üstüne gelen bir soruya ise Ataman şu şekilde yanıt verdi:

“O mevzunun değerlendirmesini Merkez Yargıcı Kurulu (MHK) yapıyor. Ben burada herhangi bir değerlendirme yapamayacağım. Ufuk hocanın atılmış olduğu pozisyonu ben görmedim. İtirazdan dolayı atıldığını düşünüyorum. Keşke olmasaydı, keşke oyunda kalsaydı fakat seri sert geçiyor. Bu tip, gerginlikler bu serilerde düzgüsel. Burada mühim olan kupaya uzanabilmek.”

“ALLAH NASİP EDERSE BİR KUPA DAHA ALIP HEP BERABER VEDA EDECEĞİZ”
Anadolu Efes’e bir şampiyonlukla veda etmek istediğini ifade eden Ataman, “Herkesi oldukça seviyorum. İnşallah buradan ayrılmadan bir şampiyonluk daha alıp o şekilde veda etmek isterim. Tanrı nasip ederse bir kupa daha alıp hep birlikte veda edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Ergin Ataman: İnşallah bir kupa daha alıp hep beraber veda edeceğiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz