(ÖZET) Anadolu Efes – Pınar Karşıyaka maç sonucu: | Efes, seride 2-0’ı yakaladı! – Basketbol Haberleri

Basketbol Süper Ligi Play-Off Final Serisi’nde ikinci maç heyecanı yaşandı. Anadolu Efes, serinin ikinci maçından da 85-68’lik skorla galip ayrıldı ve 2-0’lık üstünlüğü elde etti.

Serinin üçüncü maçı 17 Haziran Cumartesi günü Pınar Karşıyaka’nın ev sahipliğinde İzmir’de oynanacak. Anadolu Efes, İzmir’deki o maçı kazanması durumunda lig şampiyonluğuna ulaşacak. 

CLYBURN DEVAM EDEMEDİ

İkinci periyodun bitimine 4:16 kala Anadolu Efes’te Amath M’Baye’ın kendisine çarpması ile şanssız şekilde sakatlanan Will Clyburn, yerde kaldı ve sonrasında kenara gelmiş olarak oyuna devam edemedi.

(ÖZET) Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka maç sonucu: | Efes, seride 2-0ı yakaladı

UFUK SARICA DİSKALİFİYE OLDU

Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, son çeyreğin bitimine 4:40 kala Mindaugas Kuzminskas’ın Amath M’Baye’a faul yaptığına ilişkin karara itirazları sonucunda ikinci teknik faulünü alarak oyun haricinde kaldı. Sarıca, ilk teknik faulünü de maçın bitimine 5:24 kala almıştı.

Mindaugas Kuzminskas’ın Amath M’Baye’a faul yapmış olduğu belirtilen pozisyonun arkasından Ufuk Sarıca’nın hakeme yönelik, “Seni alkışlıyorum. Yukarıda Tanrı var” şeklindeki tepkisi ikinci faulü almasına niçin oldu.

MAÇTAN BÖLÜMLER

Maçın başlangıcında Tibor Pleiss ve Will Clyburn’ün basketlerine Angel Delgado ve Kenan Sipahi’nin karşılık vermesiyle 4-4’lük eşitlik vardı. Sonrasında Shane Larkin ve Will Clyburn’ün üçlükleri ile 7:15 kala Anadolu Efes, 13-4’lük üstünlüğü elde etti. Mindaugas Kuzminskas’ın özgür atış çizgisinden isabetlerine Amath M’Baye’ın üç sayılık basketle vardiği karşılık 6:35 kala 16-6 ile farkı çift hanelere çıkardı. 2:48 kala Shane Larkin ile gene bir üçlük isabeti gören Anadolu Efes, 21-10’luk üstünlüğü elde etti. Çeyreğin son bölümünde Vitto Brown ve Erick McCollum ile basketler gören Pınar Karşıyaka, son hücumda da Thomas Akyazılı ile isabeti bulunca ilk periyot 21-16 sonlanmış oldu.

İlk periyot sonucu: Anadolu Efes 21-16 Pınar Karşıyaka

(ÖZET) Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka maç sonucu: | Efes, seride 2-0ı yakaladı

İkinci periyoda Anadolu Efes, oldukça etkili başladı. Çeyreğin ilk bölümünü 15-3 ile geçen ev sahibi ekip, 5:18 kala Elijah Bryant’ın basketiyle 36-19 önde olan taraftı. 3:53 kala Anadolu Efes, Elijah Bryant’ın özgür atış çizgisinden bulmuş olduğu isabetle 39-25 öndeydi. Sonrasında Kenan Sipahi, Vitto Brown ve Errick McCollum ile sayılar gören Pınar Karşıyaka, farkı azaltarak 2:26 kala durumu 39-33’e getirdi. Shane Larkin’in 1:10 kala özgür atış çizgisinden bulmuş olduğu isabetlerle Anadolu Efes, durumu 43-35 yaparken kalan sürede iki ekip da sayı bulamadı ve ilk yarı bu skorla sonlanmış oldu.

İlk yarı sonucu: Anadolu Efes 43-35 Pınar Karşıyaka

(ÖZET) Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka maç sonucu: | Efes, seride 2-0ı yakaladı

Üçüncü çeyrekte bitime 8:23 kala Errick McCollum’un üç sayılık basketi ile durum 45-40 oldu. 6:23 kala Errick McCollum’dan bir üçlük daha durumu 47-43 yapmış oldu. Saldırı ribauntlarında etkinlik elde eden konuk ekip, 5:24 kala da gene bir ikinci talih sayısını Kenan Sipahi ile buldu ve skor 47-46’ya geldi. Sonrasında Amath M’Baye ve Elijah Bryant ile isabetler gören ev sahibi ekip, durumu 52-46’ya getirdi. Vitto Brown’un üç sayılık basketine Vasilije Micic ve Amath M’Baye’ın sayılarıyla karşılık veren Anadolu Efes, 2:19 kala 55-49 öndeydi. Mindaugas Kuzminskas’tan gelen sayılarla Pınar Karşıyaka, 1:15 kala durumu 55-54 yapmış oldu. Amath M’Baye’ın 52 saniye kala bulmuş olduğu üç sayılık basket ise 58-54 ile ilk yarının skorunu belirledi. 

Üçüncü periyot sonucu: Anadolu Efes 58-54 Pınar Karşıyaka

(ÖZET) Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka maç sonucu: | Efes, seride 2-0ı yakaladı

Maç sonucu: Anadolu Efes 85-68 Pınar Karşıyaka

(ÖZET) Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka maç sonucu: | Efes, seride 2-0ı yakaladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz