Esra Ural Topuz: “Güzel bir turnuva bizi bekliyor” – Basketbol Haberleri

A Ulusal Hanım Basketbol Ekibi, FIBA 2023 Bayanlar Avrupa Şampiyonası D Grubu’nda yarın Sırbistan, 16 Haziran Cuma günü Macaristan ve 18 Haziran Pazar günü Slovakya ile karşılaşacak. Bu sıkıntılı müsabakalar öncesi ay-yıldızlıların başarıya ulaşmış basketbolcusu Esra Ural Topuz, İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunmuş oldu. Oldukça verimli geçen hazırlık sürecinin arkasından turnuvaya hazır olduklarını ifade eden Topuz, “Oldukça yoğun bir hazırlık süreci geçirdik. İyi çalıştığımızı düşünüyorum. Tam olarak hazırlandığımızı söyleyebilirim. Şu anda tüm dikkatimizi, grupta ilk maçımızı oynayacağımız Sırbistan’a verdik. Bir tek Avrupa şampiyonasını düşünüyoruz. Elimizden gelen en iyi performansı sahada sergilemek istiyoruz. Tek düşüncemiz turnuvadan güzel sonuçlar ile ayrılmak ve olimpiyatlara katılabilmek” diye konuştu.

“Güzel bir turnuva bizi bekliyor”

Ulusal Ekip’ın geçmiş dönemlere gore daha ufak yaş averajına haiz bulunduğunun altını çizen Topuz, “Ekip olarak önceki turnuvalar göz önüne alındığında fazlaca fazla gençleştiğimiz doğru. Sanırım takımın en yaşlı oyuncusu şu anda benim. Genç arkadaşlarımız fazlaca enerjikler ve oldukça istekliler. Başarıya aç olduklarını görebiliyorum. Ellerinden geleni sahaya yansıtacakları mevzusunda şüphem yok. Bu durumun takımın geneline pozitif yansıyacağını düşünüyorum. Bu durumun bizlere enerji ve güç vereceğinden inanırım. Güzel bir turnuva bizi bekliyor” şeklinde konuştu.

“Maç maç hareket etmek istiyoruz”

Her maçı rakibe gore çözümleme etmenin konsantrasyon açısından daha pozitif olacağını dile getiren Esra Ural Topuz, “Olimpiyatlar, her sporcunun en büyük hayalidir diye düşünüyorum. Ikimiz de ekip olarak doğal ki fazlaca istiyoruz. Ekip olarak bir karar aldık. FIBA 2023 Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nda maç maç hareket etmek istiyoruz. Oynayacağımız tüm müsabakaları ayrı ayrı değerlendirmek, turnuvaya daha iyi odaklanmamızı sağlayacak. Neticesinde de olimpiyatlara katılmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“İlk hedefimiz Gruptan çıkmak”

Turnuva havasının değişik olacağını, maçlar esnasında oluşacak atmosferin sonucu belirleyeceğini söyleyen Esra, “Grupta iyi takımlar ile savaşım edeceğiz. Bilhassa Sırbistan bu alanda iddialı bir ekip. Fakat bu biçim turnuvalarda maça çıkmadan hiçbir şey bilemeyiz. Anlık değişebilecek durumlar bunlar. Ilkin grubumuzda oynayacağımız maçlara odaklandık. İnşallah elimizden geleni yapmış olup turnuvanın favorisi olarak gruptan çıkarak yolumuza devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz