Derin Erdoğan: Bu turnuvada yer almak benim için büyük şans – Basketbol Haberleri

A Ulusal Hanım Basketbol Ekibi, FIBA 2023 Bayanlar Avrupa Şampiyonası D Grubu’nda yarın Sırbistan, 16 Haziran Cuma günü Macaristan ve 18 Haziran Pazar günü de Slovakya ile karşılaşacak.

Bu sıkıntılı müsabakalar öncesi ay-yıldızlıların genç basketbolcusu Derin Erdoğan, İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunmuş oldu. İyi bir hazırlık sürecinden geçtiklerine dile getiren Erdoğan, “ABD’dan geldiğim için ulusal ekip kampına geç katılan oyunculardan biriyim. Bu yüzden direkt Slovenya’da gerçekleşen kondisyon kampına katıldım. Buradaki kamp oldukça ağır geçti diyebilirim. Bilhassa kuvvet ve kondisyon açısından kendimizi oldukça zorladık. Peşinden gerçekleştirdiğimiz emekler ile bunun da devamını getirdik. İyi bir hazırlık sürecinden geçtiğimizi düşünüyorum. Oldukça yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Bu durum yaptığımız hazırlık müsabakalarına da yansıdı” diye konuştu.

TRANSFERDE SON DAKİKA

‘GALİBİYETLE BAŞLAMAK İSTİYORUZ’

Turnuvanın ilk maçında basketbolda söz sahibi bir ekip ile karşılaşacaklarının altını çizen genç oyun kurucu, “Sırbistan iyi bir ekip ve dünya basketbolunda sözü geçen bir ekip. Turnuvanın ilk müsabakasında onlarla oynayacağız. İlk maç olduğundan daha stresli ve zor geçebilir. Önceki yıllara nazaran daha genç bir ekip olmamız bu durumları ortaya çıkarabilir. Fakat gayemiz maçın son düdüğüne kadar mücadelemizi sürdürmek ve turnuvaya yengi ile adım atmak” şeklinde konuştu.

‘BENİM İÇİN BÜYÜK ŞANS’

En büyük düşsel olan olimpiyatlar için bu turnuvanın büyük ehemmiyet taşıdığını da söyleyen Derin Erdoğan, “Her bir oyuncunun olduğu şeklinde olimpiyatlar benim de en büyük hedefim. Olimpiyatlara gitmeyi hakikaten fazlaca isterim. Bu yıl Avrupa şampiyonası ekibine girebilmek benim için fazlaca büyük bir fırsat oldu. Genç bir oyuncu olarak turnuvada aldığım her dakikayı en iyi şekilde değerlendirmek isterim. Ekip olarak bunu başarabileceğimizi düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

İKNA ETTİLER

Derin Erdoğan: Bu turnuvada yer almak benim için büyük şans

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz