Anadolu Efes maçı sonunda yaşananlara ilişkin Fenerbahçe tarafından açıklama! – Basketbol Haberleri

Basketbol Süper Ligi Play-Off serisi dördüncü maçında Anadolu Efes, sahasında ağırladığı Fenerbahçe Beko’yu 87-78 yenik etti ve seriyi de 3-1 kazanarak adını finale yazdırdı. Karşılaşmanın sona ermesinin arkasından saha içinde büyük bir arbede yaşandı. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, maç sonunda yaşananlara ilişkin FBTV’ye açıklamalarda bulunmuş oldu.

SAHA KARIŞTI

Seriyi kaybetmekten dolayı duydukları üzüntüyü dile getiren Komsuoğlu, “Ilk olarak fazlaca üzgünüz. Bu seriden fazlaca rahat çıkmamız gerekiyordu fakat geçen maçta da yaşadıklarımızı biliyorsunuz ki ve haklılığımız kim bilir Türkiye tarihinde ilk kez federasyon tarafınca bigün sonrasında meydana getirilen açıklamayla kanıtlandı. Bugün fazlaca değişik şeyleri konuşuyor olabilirdik. 3 hakemin yaptıklarıyla tamamen serinin gidişatı değiştirildi. Söylediğim benzer biçimde maç için fazlaca üzgünüz. Maçlar kazanılır, kaybedilir, hepimiz bugün oluruz, yarın olmayız fakat burası Fenerbahçe’dir. Fenerbahçe’nin görmesi ihtiyaç duyulan saygıyı insanoğlu göstermek zorundadır. Biz burada bu mevzuda hayatta olmayacak şeylerle karşılaştık. ‘En centilmen takımız, en centilmen kulübüz’ diyen kulübün taraftarları tarafınca maç boyu küfürler, hakaretler, tükürükler… Oyuncularımıza aynı şekilde küfürler edildi. Bunlar bizim tarafımızdan tepki görmüş oldu organik olarak. Biz Fenerbahçe yöneticileriyiz ve takımımızı korumakla yükümlüyüz. O nedenle fazlaca tepkiliyiz” ifadelerini kullandı.

‘BİZ SALDIRMADIK, EĞER SALDIRSAYDIK ÖYLE KAÇAMAZDI’

Maç sonunda yaşananlara da değinen Fenerbahçeli yönetici, “Biliyorsunuz ki maç sonunda bir şey yaşandı. Rakip takımın hocası, tamamen bizleri tahrik etme anlamında hareketler yapmış oldu. Bu basın tribününde de görüldü, hepimiz görmüş oldu. Bu hocanın klasik tavırları. Sonrasında da 1-2 yerde Fenerbahçe yöneticileri hocaya hücum etmiş benzer biçimde şeyler çıkmış. Biz saldırmadık. Aslına bakarsan hoca, 1-2 el hareketi yapmış olup firar etti ki eğer saldırsaydık 1-2 el hareketi yapmış olup kaçamazdı fakat Fenerbahçe’nin yöneticilerine de biz hareket yaptırmayız. Artı bizim muhatabımız değil. Dost, hoca. Kısaca Fenerbahçe ister, o da alır istiyorsa onu. Hoca… Kısaca Fenerbahçe yöneticisinin muhatabı değil” dedi.

Anadolu Efes maçı sonunda yaşananlara ilişkin Fenerbahçe tarafından açıklama

‘YUNANİSTAN’DA FENERBAHÇE RÖPORTAJLARIYLA PRİM YAPAMAZ’

Kariyerine Panathinaikos’ta devam etmesi beklenen Ergin Ataman ile ilgili açıklamalarını sürdüren Sertaç Komsuoğlu, “Burada fazlaca kıymetli bir şey var. Ona tavsiyede de bulunduk. Yunanistan’a gidiyor. Kendi antrenörü olduğu ekip, aylar ilkin başka hoca bakıyordu. Bundan dolayı artık onlar da ‘yeter’ diyor demek bu işe. Yunanistan’a gidiyor. Yunanistan’da bu tip şeylere izin verilmeyeceğine güvenilir olabilirsiniz. Bundan dolayı Yunanistan’da biliyorsunuz ki Türkiye’deki benzer biçimde kurallar yok. Maytaplar var, meşaleler var. Orada Fenerbahçe röportajlarıyla bu arkadaşımız prim yapması imkansız. O yüzden ona dostane, naçizane bir tavsiyede bulunuyorum. Orada Türkiye’yi temsil edecek. Hatta biliyorsunuz ki kendisi bu mevzularda fazlaca hassastır. Biliyorsunuz ki EuroLeague’i aldığında bile ana mevzusu Fenerbahçe’dir. Naçizane tavsiyede bulunuyorum” dedi.

Anadolu Efes Kulübü’ne de tepkisini gösteren Fenerbahçeli yönetici, “Bununla beraber Efes Kulübü’ne de bildiri göndereceğim. Kendileri bizlere geçen maçta resmen sövgü ettikleri durağan(durgun) olan, görüntüleri olan, hatta federasyon tarafınca Disiplin Kurulu’na verilen bazı adların bu maçta olmayacakları mevzusunda bilhassa informasyon vermişlerdi, özür dilemişlerdi fakat bugün gene aynı yerdeydiler. Demek ki burada bir içtenlik eksikliği var. Bu vakaları Fenerbahçe unutmaz fakat söylediğim benzer biçimde bu şekilde kalkıp ‘en centilmen kulübüz’ falan denmesin. Evimizde bu küfrün %10’u olmaz” ifadelerini kullandı.

‘RAKİP TAKIMIN MAAŞLI ELEMANI’

Maç sonu yaşananlara ilişkin beIN SPORTS’a da konuşan Sertaç Komsuoğlu; orada ise, “Kimin ne yapmış olduğu fazlaca ortada. Orada rakip takımın hocası, hiçbir Fenerbahçe yöneticisine el, kol hareketi yapması imkansız. Bir kere rakip takımın hocası, bizim muhatabımız değil. Rakip takımın maaşlı elemanı. Başkanı değil, yöneticisi değil. Hepimiz haddini bilecek” ifadelerini kullandı. 

 

Anadolu Efes maçı sonunda yaşananlara ilişkin Fenerbahçe tarafından açıklama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz