Manisa BBSK’nın en büyük hayali Avrupa’da boy göstermek – Basketbol Haberleri

Sürem içinde 5 senedir ekibi çalıştıran Ceyhun Cabadak’la yolların ayrılması kararının kolay olmadığını belirten Mala, Alıştırmacı Hakan Demir’in ise büyük fark yarattığını söylemiş oldu. 

Ekibi ligde tuttuktan sonrasında İran Ulusal Ekibi’yla anlaşıp ayrılan Demir’e teşekkür eden Nihat Mala, “FIBA’nın ulusal maçlarını kulüp sezonu içine yerleştiren yeni pencere sistemi ile beraber artık bir antrenörün hem ulusal ekip hem bir kulüp takımını aynı anda çalıştırmasını neredeyse olanaksız hale getiriyor. Hakan hoca ile yola devam etme isteğimiz olsa da iki tarafın da içinde bulunmuş olduğu şartlar sebebiyle bu şekilde bir ayrılık gerçekleşti” dedi. 

ERGÜN VE ÇAYLAN’A TEŞEKKÜR

Hakan Demir’in yerine vazife getirilen Ahmet Kandemir’le daha ilkin çalışıp başarı göstermiş dönemler geçirdiklerini hatırlatan Mala, en büyük hayallerinin yeni sezonda Manisa’yı Avrupa’da temsil etmek bulunduğunu söylemiş oldu.

Nihat Mala, sürem süresince Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Başkan Bora Çaylan’dan büyük destek aldıklarını da belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün de sporun içinden gelen, sporu oldukça iyi bilen ve seven bir yönetici olduğundan sıkıntılı süreçte Başkanımız Bora Çaylan ile beraber bizlerden desteğini hiçbir süre esirgemedi” diye konuştu.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz