Mersin’de antrenörler efsanelerle buluştu – Basketbol Haberleri

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan, TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs, Eğitim Kurulu Genel Sekreteri Murat Özyer ve Eğitim Kurulu Üyesi Aleaddin Yakan ile verimli bir söyleşi gerçekleştirmiş oldu.

Moderatörlüğünü basketbol yazarı Umut Avcı’nın üstlendiği söyleşiye Mersin Basketbol İl Temsilcisi Erdal Ceylan, Mersin bölgesi antrenörleri ve basketbol adamları katıldı. Antrenörler yaşadıkları sıkıntılar ve merak ettikleri mevzularla ilgili sorularını katılımcılara yöneltirken, oldukça samimi bir ortamda tamamlanan söyleşiden hepimiz memnun bir halde ayrıldı.

TBF Başkan Vekili Ömer Onan, göreve geldikleri günden itibaren eğitim kısmına büyük ehemmiyet verdiklerini anlatırken, vatanımızda bu işin en yetkili adı Aydın Örs’ü ikna ederek Eğitim Kurulu’nun başına geçirdiklerini, efsaneleşmiş çalıştırıcının da ekibiyle beraber muhteşem iş çıkardıklarını söyledi.

Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs de Başkan Hidayet Türkoğlu ve Başkan Vekili Ömer Onan’ın her mevzuda Eğitim Kurulu’nu desteklediklerini, kendilerine imkanlar sunduklarını, fazlaca kıymetli adların de yeni antrenörlerimizin gelişimi için gece gündüz emek harcayarak eğitimlerin çıtasını fazlaca yukarılara taşıdıklarını söyledi.

Mersin’de antrenörler efsanelerle buluştu

Örs, “Taktik-teknik kısımları tamamımız fazlaca emek harcayarak geliştirebiliriz fakat bizim eğer olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi de etik değerlendir. Alıştırmacı olarak her şeyden ilkin sizin inandırıcı, adaletli, dürüst olmanız gerekir. Sizlerden buna bilhassa dikkat etmenizi isterim” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz