Olcay Çakır Turgut: Hedefimiz EuroBasket 2023’te madalya kazanmak – Basketbol Haberleri

Slovenya ve İsrail’in ortaklaşa ev sahipliğinde, 15-25 Haziran tarihleri içinde düzenlenecek FIBA Bayanlar Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket) 2023’te D Grubu’nda Slovakya, Macaristan ve Sırbistan ile savaşım edecek Türkiye A Hanım Ulusal Ekibi’nda Olcay Çakır Turgut Internasyonal Basketbol Federasyonu’nun (FIBA) sitesine bir röportaj verdi…

“Geçmiş yıllardan oldukca daha iyisini yapabileceğimize inanıyorum”
Ulusal takımda yaşanmış olan jenerasyon değişikliğinden sonrasında bu yıl daha iyi şeyler yapabileceklerine inandığını söyleyen ulusal oyuncu, “Ulusal takımımızda birkaç yıl ilkin başlamış olan bir jenerasyon değişikliği yaşadık. Sonrasında kulüp takımlarında oynamaya çalışan birçok genç oyuncu vardı ve bence FIBA Bayanlar EuroBasket için oldukca hazır değildik. Fakat bence geçen yıl ve her geçen gün daha iyiye gittiğimizi gösterdik. Yaklaşan FIBA Bayanlar EuroBasket’te neler yapabileceğimize dair büyük hayallerim var. İyi şeyler yapamadığımız ve hakkaten zor zamanlar geçirdiğimiz geçmiş yıllardan oldukca daha iyisini yapabileceğimize inanıyorum.” dedi.

“Hedefimiz bu FIBA Bayanlar EuroBasket’te madalya kazanmak”
Ulusal takımda hedeflerinin madalya kazanmak bulunduğunu belirten Turgut, “En büyük hedefimiz bu FIBA Bayanlar EuroBasket’te madalya kazanmak ve ek olarak 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılmayı mümkün kılacak bir konumda olmak istiyoruz. Sadece EuroBasket’te kolay maç olmayacak bundan dolayı turnuvadaki takımların hepsi iyi. Buna karşın gene de grubumuzdan memnunum. Aklımda bu maçlarda neler yapabiliriz diye düşünmeye ve çözümleme etmeye başladım. Hepsi zor maçlar olacak diye düşünüyorum fakat hakkaten güzel şeyler yapabileceğimize inanıyorum.” şeklinde konuştu.

“Takımıma yardım etmeyi seviyorum”
Takıma yardım etmeyi sevdiğini söyleyen Turgut, “İlk hedefim devamlı iyi bir ekip arkadaşı olmak, bir oyun kurucu olarak takımıma liderlik etmek ve uzun süredir oynuyor olmamın verdiği tecrübeyi takıma arkadaşlarıma aktarabilmek. Takımımı yapmaya çalışıyorum. Daima sayı atmak isteyen bir oyuncu olmadığım için takımımın elinden geldiğince iyi oynamasını sağlamaya çalışıyorum. Takımıma yardım etmeyi seviyorum ve oyun kurucu olmanın en sevdiğim yanı da bu.” ifadelerini kullandı.

“Avrupa’da ülkemi ve Fenerbahçe’yi en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağım”
Geçtiğimiz nisan ayında Fenerbahçe Alagöz Tüm ortaklık’in kaptanı olarak Bayanlar Avrupa Ligi (EuroLeague) kupasını kaldıran ve peşinden İspanya’nın Perfumerias Avenida ekibi ile sözleşme imzalayan ulusal oyuncu, “12 yaşlarında minik bir kızken Fenerbahçe’nin bir parçası oldum ve en büyük hayalim kaptan olarak Avrupa şampiyonu olmaktı. Şimdi bir hayalimi daha gerçekleştirmek için 15 senedir giyindiğim oldukca kıymetli çizgili formamı ekip arkadaşlarıma emanet ediyorum. Avrupa’da ülkemi ve Fenerbahçe’yi en iyi şekilde temsil etmek için elimden gelenin en iyisini yaparken, devamlı yanımda olacağınızı biliyor ve hissediyorum. Bugüne dek beni koşulsuz destekleyen her insana teşekkür etmek isterim. Kalbim devamlı sizinle olacak, yine görüşene kadar hoşça kalınca.” diyerek sözlerini tamamladı.

Olcay Çakır Turgut: Hedefimiz EuroBasket 2023’te madalya kazanmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz