Potanın Perileri, Yunanistan’ı 90-75’le geçti – Basketbol Haberleri

Slovenya ve İsrail’in ortaklaşa ev sahipliğinde 15-25 Haziran tarihleri içinde düzenlenecek FIBA 2023 Hanımefendiler Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan A Ulusal Hanım Basketbol Ekibi, Yunanistan’ı 90-75’lik skorla yenik etti.

Ahmet Eli açık Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin ilk yarısını milliler, 48-46 önde tamamladı. Ay-yıldızlı ekipte Tilbe Şenyürek 24, İlayda Güner 11 ve Meltem Yıldızhan 10 sayıyla maçı tamamlamış oldu. Karşı karşıya gelme sonunda A Ulusal Hanım Basketbol Ekibi Başantrenörü Ekrem Memnun ve oyunculardan Tilbe Şenyürek açıklamalarda bulunmuş oldu.

EKREM MEMNUN: TAKIMIMIZDAN GERÇEKTEN ÇOK UMUTLUYUZ VE HAYALLERİMİZ VAR

Yeni bir ekip olduklarını ve oynatmak istedikleri sistemi oturtmaya çalıştıklarını belirten Ekrem Memnun, “Yengi fazlaca mühim değil. Daha yolun fazlaca başındayız ve şampiyonaya hazırlanıyoruz. Oyuncular fazlaca ağır bir sezondan çıktı. Bazı oyuncuların sezonu erken bitti. Fizik olarak fazlaca yorulanlar ya da fazlaca kuvvetli olmayan oyuncular var. Bu oyuncuları aynı noktaya getirmek istiyoruz. Kazandığımız için mutluyuz fakat galibiyetten daha mühim şeyler var. Oyunumuzu oturtmaya çalışıyoruz. Yeni bir takımız ve yeni oyuncularımız var. Açıkçası oyundan bir dönem memnunum fakat bir dönem de memnun değilim. Bu maçları gelişmek için kullanacağız. Takımımızdan hakikaten fazlaca umutluyuz ve hayallerimiz var. Fakat bu bir seyahat ve bir süreç. Kimi zaman kazanacağız kimi zaman de kaybedeceğiz. Fakat şampiyonaya en hazır şekilde gideceğiz” diye konuştu.

TİLBE ŞENYÜREK: TAKIMDAKİ GENÇLİK VE ENERJİ UMUT VERİCİ

Takımda enerjinin devasa yükseklikte bulunduğunu ifade eden Tilbe Şenyürek, “Maçı kazandığımız için fazlaca mutluyuz. Şimdi önümüzde İstanbul’da katılacağımız bir hazırlık turnuvamız var. Seyircimiz önünde o turnuvayı da iyi bitirmek istiyoruz. Hazırlık maçında galip gelmek güzel fakat düzeltmemiz ihtiyaç duyulan şeyler var. Genç bir takımız ve enerjimiz güzel. Bu ümit verici. Oldukça fazla hata yapsak da bu mühim. Avrupa Şampiyonası’na bu hataları düzelterek fazlaca daha hazır şekilde gitmeliyiz. Güzel bir yoldayız. Takımdaki gençlik ve enerji ümit verici. Ulusal ekibi da fazlaca özlemişim. Yurt dışından dönünce burada oynamayı fazlaca bekliyordum. İnşallah takımın tüm performansı yukarıya gider” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz