Serdar Çevirgen: Final Four’u Mersin’e istiyoruz – Basketbol Haberleri

Bayanlar Euroleague çeyrek final serisinin 3. maçında Fransız Bourges karşısında ezici bir oyunla kazanıp durumu 2-1 yaparak, Fenerbahçe’nin arkasından adını Final Four’a yazdıran 2. temsilcimiz olan Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Kulübü’nde Başkan Serdar Çevirgen, yeni hedeflerini deklare etti.

6 senelik bir ekip olmalarına karşın geçtiğimiz yıl EuroCup’ta Final Four oynadıklarını, bu sürem da Euroleague’de aynı başarıya ulaşarak zamanı neticeler elde ettiklerini vurgulayan Çevirgen, “Çukurova Basketbol Kulübü olarak en büyük misyonlarından birisini ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil etmek olarak belirledik ve bu yolda kuvvetli adımlar atıyoruz” dedi.

VALİLİK VE BELEDİYE DESTEK OLUYOR

Fenerbahçe ile beraber iki Türk takımının Euroleague Final Four’u oynamasının ülkemiz için büyük anlam ifade ettiğini belirten Çevirgen, organizasyonu Mersin’e almak için çalışmalara derhal başladıklarını da ifade ederek, “Şehrimizle bütünleşip, Avrupa’nın en büyük kupası olan EuroLeague’i ülkemize kazandırmak istiyoruz. Dörtlü Finallerin şehrimiz Mersin’e alınması için lüzumlu başvuruları yaptık. Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan ve Yenişehir Belediyesi Başkanımız Sayın Abdullah Özyiğit’in büyük desteğiyle, FIBA’ya lüzumlu tüm şartları sunduk. Gerek ulusal ekip, gerek mahalli kupa organizasyonları, gerekse de internasyonal maçlarda gösterdiğimiz organizasyon yeteneğimizle, Dörtlü Finaller için en iyi seçenek olduğumuzu düşünüyoruz. Salonumuz ve Mersin halkının basketbola olan ilgisiyle de, Dörtlü Finalleri gerçek bir basketbol şölenine çevireceğimizden eminiz. Son iki yıl İstanbul’da oynanan Dörtlü Finaller için, sıranın şimdi Mersin’de bulunduğunu düşünüyoruz. Şehrimizde ağırladığımız 700 bin depremzede için de büyük moral deposu olacak bu öğrenci, FIBA’nın kayıtsız kalmayacağına inanıyoruz. Bu bağlamda, organizasyondan elde edeceğimiz tüm gelirleri depremzedelere bağışlanmak suretiyle ilgili kurumlara aktaracağımızı da kamuoyuyla paylaşmak isterim” şeklinde konuştu.

“BİZİM İÇİN MİLLİ DAVA”

Euroleague Final Four’unun kendileri için ulusal bir dava bulunduğunu vurgulayan Başkan Serdar Çevirgen, “Dörtlü Finaler ve EuroLeague Women Şampiyonluğu bizim için bir ulusal dava. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Kupanın bir öteki Türk ekibi Fenerbahçe Alagöz Tüm ortaklık açısından da öneminin farkındayız. Geçen sürem yaşanmış olan talihsizlik üstüne, bu sürem gerek yaptıkları yatırımla, gerekse de kurmuş oldukları kadroyla saygıyı sonuna kadar hak ediyorlar. Dörtlü Finallerin de şu an favorisi durumundalar. Senelerdir, büyük bir vizyon dahilinde yaptıkları bu yatırımı bu yıl bu kupayla taçlandırmak istiyorlar. Ikimiz de kulüp ve kent olarak hiçbir süre geri adım atmadan buraya geldik ve kupayı kaldırmak için sonuna dek savaşım edeceğiz. Kendilerine başarılar diliyoruz, kupanın bu sürem Türkiye’ye geleceğine inanıyoruz. Bizlere bu yolda destek olan, her maçımıza gelen, bizi asla yalnız bırakmayan taraftarımıza, tüm Mersin halkına, organizasyonumuza olan itimat ve destekleri için teşekkür ediyorum. Kurduğumuz bu büyük hayallerde bizlere itimat veriyorlar” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz