Bakan Kasapoğlu Down Sendromlu Milli Sporcular ile basketbol oynadı – Basketbol Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 30 Eylül – 7 Ekim tarihleri içinde İtalya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na Ankara Altındağ Spor Salonu’nda hazırlanan Down Sendromlular Türkiye Ulusal Basketbol Takımını ziyaret ederek, Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nü kutladı.

“Pırıl pırıl arkadaşlarımızın devamlı farkındayız”
Ziyaretinde ulusal sporcularla basketbol oynayan Bakan Kasapoğlu, “Yalnız bugüne özgü değil hep bu gençlerimizin bu yeteneklerimizin pırıl pırıl arkadaşlarımızın devamlı farkındayız. Bilincinde olmaya da devam edeceğiz. O yüzden spordaki erişebilirliği en yüksek derecede sağlama noktasında adımlar attık. Bundan sonrada bu adımlarımızı büyüterek atmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu Down Sendromlu Milli Sporcular ile basketbol oynadı

“Senenin her günü tüm imkânlarımızla yüreğimizle onların yanındayız”

Bakan Kasapoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Bu gençlerimiz Avrupa Şampiyonasında ikinciliği getirdiler ülkemize. Eylül ayının sonunda başlamış olacak olan şampiyonada şampiyonluk hedefiyle hazırlanıyorlar. Bizde bugün onların yanındayız. Bugün antrenmanlarına katıldık. Motivasyonları bu anlamdaki inançları ve gayretleri en yüksek derecede olduğuna tanık olduk. Bundan sonrada onların yanında olmaya devam edeceğiz. Yalnız bigün yedi gün değil. Senenin her günü tüm imkânlarımızla yüreğimizle onların yanındayız. Onları seviyoruz. Onlar bizim, ülkemizin ve milletimizin umudumuz. Bizde hep beraber onların kıymetli aileleri ile birlikte devlet olarak, federasyon olarak, kulüpler olarak bu yolu yürüyeceğiz. Bu luğu ve bu umudu büyüteceğiz.”

Bakan Kasapoğlu Down Sendromlu Milli Sporcular ile basketbol oynadı

Açıklamanın peşinden Bakan Kasapoğlu, ulusal basketbolcu Emre Bolluk’un doğum gününü pasta keserek kutladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz