Tofaş – Galatasaray NEF: 81-83 – Basketbol Haberleri

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 21’inci hafta karşılaşmasında Tofaş evinde Galatasaray Nef’i konuk etti. Kıran kırana geçen karşı karşıya gelme konuk takımın 83-81’lik gelibiyetiyle sonlanmış oldu.

Karşı karşıya gelme iki takımın da etkili oyunuyla başladı. Galatasaray NEF’te Sadık Buyruk Kabaca ile Mahir Ağva’nın sayılarına, Tofaş’ta da Brady Reece Manek’in 11 sayılık cevabı kafi gelmedi ve ilk periyot konuk ekip lehine 23-27 ile sonuçlandı.
İkinci periyoda iki ekip da dengeli başlayınca bir süre sayı üretmekte sorun yaşadılar. Kısa sürede toparlanan Tofaş, bilhassa kaptan Berk İbrahim Uğurlu ile maça ağırlığını koyarken, Ristic ile Mahir Ağva konuk ekibi adına etkili oldu. 2’nci çeyreğin bitmesine 5 dakika kala Galatasaray NEF’ten Mahir Ağva, Berk İbrahim Uğurlu’ya sportmenliğe aykırı faul yapınca, Uğurlu kullandığı 2 özgür atışla takımını öne geçirdi. Bu süreden sonrasında üstünlüğünü sakınan Tofaş devreye 45-38 üstün girdi.

3’üncü periyot karşılıklı sayılarla başladı. Çeyreğin bitimine 8 dakika kala konuk ekip Galatasaray NEF maça ağırlığını koymaya başladı. Bilhassa Tyrus Bresdon Mcgee ile etkili olan Galatasaray NEF, 3’üncü periyodun bitmesine 5 dakika kala Sadık Buyruk Kabaca ile bulmuş olduğu 3 sayılık isabetle öne geçti 35-36. Bu süreden sonrasında Tofaş skor üretmekte zorlanırken konuk ekip bulmuş olduğu sayılarla etkili oldu ve Mcgee’nin bitime 1 dakika kala bulmuş olduğu 3’lükle farkı çift haneye çıkardı ve 3’üncü periyot 52-68 konuk ekip lehine bitti. Tofaş bu periyotta bir tek 7 sayı üretirken, Galatasaray NEF bulmuş olduğu 30 sayıyla son çeyreğe önde girdi.

Son çeyreğe de iki ekip karşılıklı buldukları sayılarla başladı. Galatasaray NEF’te Tyrus Bredson Mcgee etkili olurken, Tofaş’ta Boubacar Toure ağırlığını koydu. Bitime 5 dakika kala Toure’nin bulmuş olduğu sayıyla fark tekrardan tek haneye düştü 65-74. Bu süreden sonrasında ev sahibi ekip maça ağırlığını koydu. Bitime 1 dakika kala Tyler Ennis Mcintyre’nin 3’lüğü skoru eşitlerken, derhal arkasından gelişen hücumda Tofaş, Milaknis’in sayısıyla 81-79 öne geçti. Bitime ortalama 1 dakika kala Tyrus Bredsın Mcgee ile beraberliği elde eden konuk ekip, maçın bitmesine 1 saniye kala gene Mcgee’nin bulmuş olduğu sayıyla maçı 83-81 kazanmıştır. Tofaş’ta Tyler Ennis Mcintyre’nin 18, Boubacar Toure’nin 16 sayısı galibiyete yetmezken, konuk takımıda Mcgee 26, Sadık Buyruk Kabaca 20 sayıyla galibiyette hisse sahibi oldu. 

SALON: Nilüfer Tofaş
HAKEMLER: Can Mavisu, Ali Nüktedan Çağlar Özkan
TOFAŞ: Emre Taşkıran, Özgür Cengiz, Tevfik Akdamar, Berke Büyüktuncel 2, Berk İbrahim Uğurlu 7, Tolga Geçim, Tyler Ennis Mcintyre 18, Ege Demir, Boubacar Toure 16, Arturas Milaknis 14, Melton Edward Doyle 10, Brady Reece Manek 14
GALATASARAY NEF: Tyrus Bredson Mcgee 26, Sedat Ali Karagülle, Sadık Buyruk Kabaca 20, Mahir Ağva 2, Efe Vatan, Dusan Ristic 11, Angelo Caloiaro 2, Duran Russell 13, Muhaymin Mustafa 2, Hüseyin Göksenin Köksal 7
1’İNCİ PERİYOT:  23-27
DEVRE: 45-38
3’ÜNCÜ PERİYOT: 52-68

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz