Ufuk Sarıca: Fenerbahçe galibiyetiyle yerimizi koruduk – Basketbol Haberleri

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde savaşım eden Pınar Karşıyaka’da Başantrenör Ufuk Sarıca, takımının durumunu İhlas Haber Ajansı’na (İHA) değerlendirdi. Lige zor bir fikstürle başladıklarını söyleyen Sarıca, ilk dönem zor maçlarının hepsini deplasmanda oynadıklarını altını çizdi. Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, “Galatasaray ve Beşiktaş’ı yendik, ondan sonra da Fenerbahçe’yi yendik. Efes ve Telekom da buraya gelecek” diye konuştu.

“Son 14 maçın 12’sini kazandık”

Ligdeki istikrarlarını ve üst sıradaki yerlerini koruduklarını dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, “Sürem başından bu yana bu istikrarımız devam ediyor. Son 14 maçın 12’sini kazandık. Bu mühim bir istatistik. Son olarak da Fenerbahçe benzer biçimde oldukca mühim bir ekibi yenmeyi başardık. 3. sıradaki yerimizi koruyoruz. Hedef olarak ilk 4’ü belirlemiştik. Sıralama olarak buranın ne kadar üstünde bitirebilirsek, play-off döneminde o denli avantajlı olacağız” ifadelerini kullandı.

“Sezona sıkıntılı fikstürle başladık”

Fenerbahçe maçında salondaki atmosferi ‘mükemmel’ olarak nitelendiren Sarıca, “Salon topyekün doluydu. Biz daha ilkin de bu ortamlara alışığız. Bu sürem oldukca sıkıntılı bir fikstürle başladık. Ben bunu daha ilkin de söylemiştim. İlk dönem zor maçlarımızı hep deplasmanda oynamıştık. Dolayısıyla şu anda fikstür avantajımızın bulunduğunu söylemiştim. Şimdi bunu değerlendiriyoruz. Ilkin Galatasaray ve Beşiktaş’ı yendik, ondan sonra da Fenerbahçe’yi yendik. Efes ve Telekom da buraya gelecek. Fakat yalnız salonun dolu olmasıyla olacak iş değil, bizim her gün aynı mücadeleyi, performansı ve iyi oyunu devamlı sağlamamız lazım. Bir sakatlık olmaması lazım. Biz kadro derinliği olarak birazcık sınırlıyız. Bunlarda sezonun gidişatını oldukca etkiliyor. Lig sıkıntılı geçiyor ve maç ayırt etmeden hepsini kazanmak için oynayacağız” cümlelerine yer verdi.

“Saldırı performansımız etkisinde bırakan”

Bu sürem gösterdikleri saldırı performanslarının oldukça etkisinde bırakan bulunduğunu belirten Ufuk Sarıca, “Yüksek sayılar atıyoruz. Doğal ki takımdaki oyuncuların kabiliyetleriyle ilgili bir durum. Bilhassa sahanın içindeki alan dağılımını her gün antrenmanlarda emek vererek; iyi performans gösteren oyuncularımızın daha çok boş alan bulmasını sağlıyoruz. Son maçta da bunu gösterdik ve 3-4 maçtır devamlı 22-23 asist çıkıyor bu paylaşımlarda mühim” şeklinde konuştu.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz