Çukurova Basketbol fırtınası dinmiyor – Basketbol Haberleri

Pazartesi günü kuvvetli rakibi Galatasaray karşısında almış olduğu galibiyetle zirveyi kaptırmayan Çukurova, Çankaya Üniversitesi deplasmanında maça istediği benzer biçimde başlayamadı. Bilhassa skor üretmekte zorluk çeken konuk ekip ilk çeyreği 16-12 geride noktaladı. Buna karşın Çukurova’nın toparlanması fazlaca uzun sürmedi. İkinci periyotta yıldızların da devreye girmesiyle konuk ekip ilkin skoru dengeledi, peşinden da farkı artırmayı başardı.

25-10’luk ikinci çeyrek sonunda, Çukurova soyunma odasına 37-26 önde gitti. Ev sahibi önder karşısında Chantella ve Ayşe Cora ile ayakta kalmaya çalışsa da Çukurova rakibine geri dönüş şansı tanımadı. Hayes’in son haftalardaki etkili performansını sürdürmesinin de etkisiyle Çukurova son 10 dakikaya 62-49 üstün girdi. Bu farkın oluşmasında yıldız adlar kadar, Asena, Gökşen, Gamze ve Özge benzer biçimde yeri adların de sayıları ön plandaydı.

Son çeyrekte oyundan iyice düşen rakibi karşısında kolay sonuca giden Çukurova salondan 88-63 galip ayrıldı. Çukurova’da Hayes 23 sayıyla maça damga vururken, Özge 12, Gökşen ve Gray de 10’ar sayıyla çift haneli skor üretmeyi başardı.

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ: Ayşe 24, Chantella 20, Gülse, Melike 4, Gizem 6, İdil, Sena, Aleyna 4, Tuğba 5, Asya

ÇUKUROVA MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYE: Asena 8, Gamze 6, Williams 8, Gray 10, Hayes 23, Özge 12, Gökşen 10, Cansu, Sinem, Hollingsworth 9, Esra 2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz