Çağdaş Bodrum Spor’dan deprem bölgesine anlamlı destek – Basketbol Haberleri

Türkiye’yi yasa boğan ve 11 ili etkileyen zelzele afetinde oluşturulan yaralar, her alanda düzenlenen destek etkinlikleri ile sarılmaya devam ederken, Bodrum’un ekibi Uygar Bodrum Spor da “BİR BİLET SENDEN, BİR BİLET BİZDEN!” kampanyası ile Bodrum’dan Zelzele bölgesine bir yardım köprüsü oluşturuyor.

Misli.Com Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde Bodrum’u başarıyla temsil eden Uygar Bodrum Spor’un Genel Sekreteri Mehmet Göktürk Aslan, kulüp olarak ligin kalan süresi süresince zelzele mağduru yurttaşlarımıza yönelik mühim bir destek projesi hayata geçireceklerini belirtti. Mehmet Göktürk Aslan yapmış olduğu açıklamada şunları söylemiş oldu;

“Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen zelzele felaketinden sonrasında ikimiz de kulüp olarak, hepimizin kanayan yarası olan zelzele bölgelerine yapılacak destek sunar ile ilgili “BİR BİLET SENDEN, BİR BİLET BİZDEN!” projesini hayata geçirdik. Lig süresince evimizde oynayacağımız her karşılaşmada, seyircilerimiz 20 TL karşılığında bilet alarak karşılaşmaları izlerken, satılan bilet adedi kadar bilet ücretini Uygar Tüm ortaklık olarak üstüne ilave ederek bir fon oluşturacağız. Bu fonda biriken meblağı, zelzele mağdurlarına iletilmek suretiyle lüzumlu kurum ve kuruluşlara aktaracağız. Böylece hem kulüp olarak, hem de Bodrum olarak depremden etkilenen 11 il için destek sağlayacağız.”

Uygar Bodrum Spor Genel Sekreteri Mehmet Göktürk Aslan, sözlerini toplumsal yardımlaşmalar kapsamında gerçekleşecek sportif organizasyonlarda daima yer alabileceklerini söyleyerek tamamladı.

“BİR BİLET SENDEN, BİR BİLET BİZDEN!” sloganıyla davet icra eden bu mühim destek projesi kapsamındaki ilk maç, 05 Mart 2023 Pazar günü Bodrum Spor Salonu’nda Antalya GSK ile oynanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz