Fenerbahçe’ye müjdeli haber! Bjelica geri dönüyor – Basketbol Haberleri

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Derya Yannier, S Sport‘a açıklamalarda bulunmuş oldu. Yannier; yeni geçirme Tyler Dorsey hakkında görüşlerini açıklarken Nemanja Bjelica için pozitif haberi verdi.

‘TYLER DORSEY İLE HEDEFLERİMİZ UYUŞTU’

Yeni geçirme Tyler Dorsey transferi ile ilgili konuşan Yannier, şu ifadeleri kullandı: ”Dorsey, yazdan beri radarımızda olan bir oyuncuydu. Aslına bakarsak yaz planlamamızda ilk sırayı verdiğimiz oyunculardan biriydi. O dönemki önceliği NBA‘de kariyerini devam ettirmekti. Sonrasında sürem içinde gene iletişimimiz oldu. O dönemde yine şansını G-League’de değerlendirdi. Fakat tüm bu etkileşimler aramızı ısıttı. Plan ve projelerimize aslen hakim olmasını sağlamış oldu. Biz kendisiyle yazışma halindeydik ve bilgileri konuşuyorduk. Önümüzdeki iki üç seneyi planladığımızı belirttik. Hedeflerimiz uyuştu ve yarım sürem artı iki sürem şeklinde kapalı bir antak kalma sağladık.”

Yannier, bugün sözleşmesi uzatılan Marko Guduric hakkında ise şunları söylemiş oldu: Marko elimizdeki ekipteki oyunculardan mühim bir tanesi. Hem fiziki durumu hem topla yaratabilmesi hem de şutunun olması oldukca rastlanan bir durum değil. Biz planlamalarımızı gelecek için oluşturduk, doğal bu yıl de gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Marko bizim artısını ve eksisini bildiğimiz bir oyuncu.”

‘BJELICA’NIN SAKATLIĞI 3 KEZ NÜKSETTİ’

Sakatlığı sebebiyle bu sürem hemen hemen forma giyemeyen Nemanja Bjelica hakkında ise Yannier, oyuncunun dönüşü ile ilgili pozitif haberi paylaştı.

“Nemanja, ağzımızda acı bir tat bırakan tek mevzu. Zira sürem başından beri sahaya çıkamadı bunun sebebi ise biz sözleşme imzaladıktan sonrasında Sırbistan Ulusal Ekibi’nda yaşamış olduğu sakatlık. İki kere aynı sakatlığı tekrarlanarak bizlere geldi ve biz onu sahaya döndürme çabalarındayken üçüncü kez nüksetti. İleri yaşta bir oyuncu olduğundan bu bir risk teşkil edebiliyor. Bu yüzden oldukca fazla davranışlarında ölçülü davrandık.”

‘FIBA’DAN SİGORTA ÜCRETİ İSTEDİK’

“Doktorlarımıza oldukca teşekkür ediyorum. Nemanja ortalama 6 aylık süreyi kaçırmış oldu, bu süreyi Sırbistan’da sakatlığından dolayı kaçırılmış olduğu için FIBA ile yazışmalarımız oldu ve sigorta tarafınca ona ödenen rakamın karşılanması içinde süreç son noktada. Ona ödenen ücretin sigorta tarafınca karşılanacağını umut ediyorum.

‘CUMA GÜNÜ KADRODA OLACAKTIR’

İki haftadır antremanlar yapıyor. Takıma adapte olması ve maç kondisyonu kazanması ayrı bir nokta. Bundan sonrası koçun tercihi olacaktır. Cuma günü kadroda olacağını düşünüyorum fakat bu koçun sonucu olacaktır.”

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague mücadelesinde cuma günü sahasında Virtus Bologna’yı ağırlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz