Kobe Bryant’ın helikopter kazasının ardından yeni karar! 29 milyon Dolar… – Basketbol Haberleri

Yaşanmış olan helikopter kazasının derhal sonrasında müdahale ekiplerinin yapmış olduğu harekete karşı tepki göstererek hukuksal olarak mücadeleye süregelen Vanessa Bryant davada sonuca ulaştı. Basketbolun mühim isimlerinden olan Kobe Bryant’ın ve kızının kaybı sonrasında yaşananlar…

BASKETBOLUN İKONİK İSMİ

23 Ağustos 1978’de Philadelphia’da doğan “Black Mamba” lakaplı efsaneleşmiş basketbolcu 1996 yılından 2016 yılına kadar kariyerinin tümünü Los Angeles Lakers’da geçirdi. Kariyeri süresince 2 kere NBA sayı kralı olan Kobe Bryant, 18 kez All-star seçilirken ABD Ulusal Ekibi formasıyla 2008 ve 2012 Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmıştır. Bu başarıların yanında tam beş kez de NBA şampiyonluğu yaşadı.

KOBE BRYANT GÜNÜ

Basketbol kariyeri haricinde Los Angeles halkı tarafınca da fazlaca sevilen Kobe için 24 Ağustos Kobe Bryant günü olarak kutlanmaya başlandı. Kobe’nin bununla beraber kısa film Oscar ödülü de bulunuyor.

 

Kobe Bryantın helikopter kazasının ardından yeni karar 29 milyon Dolar...

 

TRAJİK KAYIP

Kobe Bryant ve kızı Gianna Bryant Ocak 2020’de gerçekleşen helikopter kazasında öteki yedi kişiyle birlikte yaşamını kaybetmişti. Bryant’ın ölümü tüm dünyayı hüzne boğarken arkasında birçok da münakaşa bıraktı.

26 Ocak 2020’de Kobe, kızı Gianna ve öteki yedi kişiyle bir basketbol maçına giderken, içinde bulundukları helikopter Los Angeles’ın batısındaki Calabasas’ta tepelere çarptı. Helikopterdeki dokuz kişinin tamamı yaşamını kaybederken kazanın sebebi pilot hatası olarak açıklandı.

 

Kobe Bryantın helikopter kazasının ardından yeni karar 29 milyon Dolar...

 

LOS ANGELES YÖNETİMİNDEN VANESSA BRYANT’A TAZMİNAT

Helikpoter kazasının arkasından vaka yerine ilk giden müdahale ekibi Kobe Bryant’ın ve kızı Gianna Bryant’ın fotoğraflarını çekip paylaşmıştı.

Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant 13 yaşlarında yaşamını kaybeden kızının bile fotoğraflarının çekilip paylaşıldığını tepkiyle belirterek dava açmıştı.

Davanın sonuçlanmasının arkasından Bryant’ın avukatları açıklamada bulunmuş oldu. Avukatlar; ” Bugün, Vanessa Bryant’ın bu anlam ifade etmeyen davranışı gerçekleştirenlerden hesap sormak için verdiği yürekli savaşım başarı göstermiş bir halde sonlandı. Kocası, kızı ve benzer saygısızlıkla karşı karşıya kalan hepimiz için savaştı. Umarız mahkemede zafer kazanır ve bu uygulamaya son verilir.” açıklamalarında bulunmuş oldu. Hem de Los Angeles bölge başsavcısı Mira Hashmall kazayla ilgili tüm davaların çözüldüğünü söylemiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz