Basketbol ailesinden 100 konteynerlik basketbol köyü – Basketbol Haberleri

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD), Polimeks Tüm ortaklık ve Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı’nın (BİDEV) da destek verdiği proje Hatay’ın Belen ilçesinde kurulacak.

TBF’den meydana getirilen izahat şu şekilde:

“Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye, Diyarbakır Malatya ve Elazığ başta olmak suretiyle birçok ilimizde hissedilen depremler sebebiyle ülke olarak acımız büyük. Derin acılarımızı birazcık olsun paylaşabilmek adına AFAD koordinasyonunda; Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Erol Tabanca’nın yönetim kurulu başkanlığındaki Polimeks Tüm ortaklık, Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) ve Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı’nın (BİDEV) ortaklığıyla Hatay’ın Belen ilçesinde 100 konteynerlik basketbol köyü hayata geçirilecek.

Tefrişatlı ve eşyalı konteynerlerden oluşacak bu köy; 800 kişiye yaşam alanı sunacak. 11.397 m2 arazi üstündeki alanda 100 yaşam konteyneri, 2 toplumsal tesis ve çamaşırhane ile revir de hazır bulunacak. Kurulacak olan basketbol köyünde bunun yanı sıra, psikolog, tabip ve eğitimcilerle depremzedeler için rehabilitasyon emek harcamaları da geliştirilecek. Basketbol köyünde çocuklar ve gençler için oluşturulacak alanlarda, toplumsal ve sportif organizasyonlar yapılacak.
Bu vesileyle depremde yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza bir kez daha Tanrı’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz