Jimmy Butler’ın forması depremzedelere destek için satışa çıkıyor – Basketbol Haberleri

Kariyerini NBA takımlarından Miami Heat’te sürdüren Ömer Faruk Yurtseven, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilde hissedilen depremlerden etkilenenler için yardım kampanyası başlattı.

Ulusal basketbolcu toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, Miami Heat’ten ekip arkadaşlarının imzaladığı formaların açık artırmayla satılıp elde edilmiş gelirin bağışlanacağını belirtti.

Kampanyada açık artımaya çıkan ilk formanın ise takımın yıldız isimlerinden Jimmy Butler olduğu kaydedildi.

24 yaşındaki oyuncu toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda şu ifadeleri kullandı, “Cumhuriyet tarihimizin en acı, en yıkıcı felaketlerinden birini yaşadık. Büyük bir yas içindeyiz. Ülkemiz koca bir taziye evi haline geldi. Bu yas dünyanın dört bir tarafındaki bizlerin de ciğerlerini yakıyor. Hepimiz de bir parçamızı o yıkıntı altında hissediyor, öyleki sıkışıyoruz. Fakat yaraları da saracak olan bizleriz. Devlet millet elele verip tüm kurum ve kuruluşlarıyla genciyle, yaşlısıyla, sporcusuyla ayağa kalkacak. İnsanlara merhem olacağız. Oldukça zor zamanlardan hep bu şekilde ayağa kalktık, gene kalkacağız. Bu düşüncelerle ben de ABD’daki dostlarımla zelzele bölgesinde tek bir ihtiyacı bile olsa karşılayabilme umuduyla bir kampanya başlatıyoruz. Miami Heat’ten ekip dostlarım bana formalarını imzalayacaklar ben de bu formaları açık artırmayla ilgilenenlere ulaştırıp oluşan geliri AFAD ve Ahbap şeklinde kurumlara ileteceğim. NBA organizasyonu ve takımım Miami Heat başta olmak suretiyle ekip arkadaşlarıma katkılarından dolayı oldukça teşekkür ederim. İlk forma Jimmiy Butler’ın forması olacak.”

(NTV Spor)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz