Milli basketbolcu Nilay Aydoğan depremde hayatını kaybetti – Basketbol Haberleri

Çankaya Üniversitesi’nin ulusal basketbolcusu Nilay Aydoğan, Malatya’da babaannesini ziyarete gittiği evde depreme yakalandı ve göçük altında kaldı.

Kulüpten meydana getirilen açıklamada “Kıymetli sporcumuz Nilay Aydoğan, Ulusal ekip içinde Babaannesini ziyarete Malatya iline gitmiştir. Alınan bilgiler doğrultusunda Nilayımızın kalmış olduğu evin yıkıldığı bilgisi gelmiştir” ifadeleri kullanılmıştı. Ulusal sporcunun yaşamını kaybetmiş olduğu öğrenildi.

FEDERASYON DA AÇIKLADI

Türkiye Basketbol Federasyonu da yapmış olduğu açıklamada, “ING Hanımefendiler Basketbol Süper Ligi takımlarından Çankaya Üniversitesi’nin ulusal oyuncusu Nilay Aydoğan’ın ve babaannesi Hacer Aydoğan’ın zelzele felaketinde yaşamını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.” ifadelerini kullanarak vefat haberini duyurdu.

AHMET DÜVERİOĞLU’NUN KUZENİYDİ

Bununla birlikte Bursaspor forması giyen Ahmet Düverioğlu’nun da kuzeni olan Nilay Aydoğan için Yeşil Beyazlı ekipten taziye mesajı geldi. Bursaspor’un toplumsal medya hesabından meydana getirilen açıklamada, “Sporcumuz Ahmet Düverioğlu’nun kuzeni, basketbolcu Nilay Aydoğan’ın Malatya’da yaşanmış olan depremde yaşamını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumeye ve depremde yaşamını kaybeden tüm yurttaşlarımıza Tanrı’tan rahmet, yaralılarımıza yardım ve şifa diliyoruz.” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz